Velká cena Trutnova

autor: | Čvc 4, 2015 | Novinky | 0 komentářů

V sobotu 21.2. naše 4-členná výprava vyrazila do Trutnova na tamní Velkou cenu. Ústecká mládež se již tradičně rvala o medaili nejprve v kategorii KATA, ovšem ani nezvykle hezké výkony našich závodníků na lepší než 5. místo nestačily.

V kategorii KUMITE startovali nejprve Nikolas Olšavský a David Tomáš ve váze ml. žáků do 35kg. Nikolas předváděl celkem slušné výkony, ovšem před branami finále prohrál s budoucím vítězem kategorie. Nenechal však nic náhodě a bronzovou medaili patřičně uhájil. David stále patří k těm méně zkušeným závodníkům a ve zdejší konkurenci se trochu trápil. Prvním kolem prošel výsledkem 1:0, ovšem hned po zápase dostal kázání, že výkon těchto parametrů, stačit na medaili prostě nebude. Bohužel došlo na slova trenéra a druhý zápas s následnou repasáží prohrál. David si tak odváží včetně cenných zkušeností také 5. místo.

Marián Olšavský se teprve seznamuje s kategorií dorostenců. Ve váze do 52kg své první kolo prohrál i přes krásně provedený kop „ura-mawashi“ na hlavu a tím si zavřel cestu k medaili. Dnes to prostě na lepší výsledek zdaleka nestačilo.

Posledním zástupcem našeho oddílu byl již ostřílený závodník Tomáš Suchý, který nejprve vyhrál váhovou kategorii seniorů do 75kg a následně ovládl také kategorii OPEN – bez rozdílu váhy. S dvěma zlatými medailemi byl nejúspěšnějším závodníkem turnaje a Ústecký tým si nakonec z Trutnova odvezl 2x zlato a 1x bronz.

Výsledky:
1. místo Tomáš Suchý – kumite muži -75kg
– kumite muži OPEN
3. místo Nikolas Olšavský – kumite ml. žáci (10-11) -35kg