MČR seniorů, U21 a finále ligy družstev

autor: | Čvc 4, 2015 | Novinky | 0 komentářů

Poslední lednový víkend se konal vrchol seniorské sezóny, mistrovství ČR jednotlivců a družstev. Oddíl SK Karate Ústí nad Orlicí se dokázal nominovat s pěti závodníky, do Příbrami odjel se čtyřmi nadějemi. Na závody tým vyrazil již v pátek, navečer, absolvoval wellnes v podobě sauny pro lepší regeneraci a přípravu na sobotní klání. V nejnabitější kategorii ze všech vah – 67 kg nastoupil ostřílený Kuba Kroulík, který již několik medailí z mistrovství republiky má. Tato váha byla tak vyrovnaná, že i bývalý mistři republiky vypadávali v prvních kolech. Kuba narazil hned na začátku na odvěkého rivala z Českých Budějovic, se kterým držel polovinu zápasu krok, poté však při vzájemných střetech lehce zaostával a do dalšího kola již bohužel nenastoupil. V kategorii do 75 kg jsme měli hned dva zástupce. Vašek Unzeitig si vybral slabší chvilku, když prohrál proti soupeři, který byl vcelku snadnou kořistí. O poznání lépe si vedl Tomáš Suchý, který dokázal projít přes dva soupeře až do semifinále. O finále v krásném zápase, který byl i plný tvrdých faulů z obou stran nakonec jen těsně podlehl pozdějšímu vítězi. V boji o třetí místo Tomášovi nezbýval dostatek sil, podlehl průměrnému soupeři a domů si odváží i tak pěkné páté místo.
Další naší nadějí byl Honza Vaňous. Ani on však nedokázal projít přes dobře připraveného soupeře a další boje mu tak byly zapovězeny. Tomáš Suchý se ještě zúčastnil jedné kategorie seniorů do 21 let, kde v prvním kole diktoval tempo. Tvrdým faulem, který znamenal krev v obličeji soupeře si však zbytečně připsal tři trestné body. Další Tomášův útok na hlavu již byl čistý, ale i přes to, že tři rozhodčí ukázali bod, hlavní byl jiného názoru a svévolně rozhodl. Protest bohužel neměl cenu, protože jsme neměli zápas natočený. Pro Tomáše tak další boje skončily.
Při mistrovství republiky proběhlo i finále ligy týmů, do kterého se probojovali čtyři týmy, včetně našeho, který byl spojený s Hradcem Králové. O finále jsme sice neporazili favorizovaný tým SK Kesl Ryu, druhý pražský tým Karate Praha však naši svěřenci o třídu 3 : 0 vyhráli a odvážejí si tak cenná třetí místa.
Letos jsme sice odjeli v kategorii jednotlivců bez medaile, ale většinou těsně prohrané zápasy někdy krutě rozhodovali o šanci posunout se výše. Také pracovní vytížení některých svěřenců nedovoluje naplno trénovat a svědomitě si připravit na vrcholné klání.

Výsledky:

Senioři – 75 kg 5. místo Tomáš Suchý
Ligy týmů senioři 3. místo Hradec Králové / Ústí nad Orlicí