World Shotokan Championship

autor: | Zář 21, 2022 | Novinky

10. – 11.10. se v Pardubicích uskutečnily mezinárodní závody World countries Shotokan Championship pod organizací WSF, pod kterou náš oddíl startoval poprvé.

První den se z našeho oddílu závodů zúčastnil Ondra Doleček a Michal Bryška. Michal dostal šanci jako první a nastoupil proti českému závodníkovi, který je co se do počtu startů na závodech týká zkušenější. Michalův výkon nebyl vůbec špatný a dlouhou dobu držel se soupeřem krok, ale bohužel nakonec podlehl 1:2. Po 5 hodinovém zpoždění na tatami č. 2 se dostal na řadu i Ondra, který měl první zápas free a v semifinále nastoupil proti závodníkovi z Rumunska, kterého po solidním výkonu porazil 2:0. Do finále nastoupil proti závodníkovi z Českých Budějovic nad kterým vedl 1:0, ale bohužel nedokázal zápas dovést do zdárného konce a skončil tak na 2. místě což je super výsledek! Oba kluci ještě pozdě večer zápasili v kumite týmech za české výběry, kde jak v kategorii dorostenců i juniorů obsadili 3. místo.

Druhý den závodů se nám podařilo získat 3 medaile. Luboš Felgr se v kategorii masters 41-46 let probojoval do semifinále, kde narazil na soupeře z Ázerbájdžánu. Podle postranních rozhodčích měl jít do vedení, ale hlavní to viděl jinak a poslal do finále soupeře a pro ústeckého závodníka zbyl bronz. Kuba Kroulík nastoupil ve dvou kategoriích seniorů do 67 kg a v obou dostal v prvním kole pozdějšího vítěze z Kazachstánu a vzhledem k pravidlům soutěže nedostal možnost zabojovat o placku. Škoda, že nebyl trošku šťastnější los. Další naší nadějí byl Bohouš Dušek v kategorii U21 do 75 kg. V prvním kole zvítězil v divokém zápase nad Rumunem 12:4. V dalším kole byl ale soupeř z Uzbekistánu však nad jeho síly a kategorie pro něho skončila. Bohouš si však spravil chuť v další kategorii „Sanbon“, kde získal bronz. Na závěr nás čekali kumite týmy, kde Luboš nastoupil v českém výběru nad 41 let a s týmem vybojoval bronz, když je při cestě do finále zastavil tým Turecka.