Wakizaši Cup Nymburk

autor: | Dub 17, 2016 | Novinky

16.4. se uskutečnil turnaj Wakizaši Cup v Nymburku, kterého se zúčastnil i Náš oddíl ve složení Nikolas a Marián Olšavský, Martin Bryška, Jakub Šustík, Šimon Kunvalský, Ondřej Doleček a Jakub Kroulík. Vzhledem k místu konání jsme se rozhodli závodit pouze v kategorii Kumite.

Jako první na řadu již tradičně přišla kategorie mladších žáků, kde ve váze -30kg závodil Ondra, který svůj první zápas bohužel prohrál 0:2 a tím pro něj turnaj skončil. Vzhledem k tomu, že v jeho váze byli pouze 4 závodníci, tak obsadil 3. místo. Ve váze -41kg se předvedl již ostřílený Nikolas, který skvěle kontroloval všechny své zápasy, kde první vyhrál 1:0, druhý 2:0 a ve finále proti dlouhodobému rivalovi z Lions Pardubice Patersonovi vyhrál 2:1 a obsadil nádherné 1. místo.

Ve starších žácích se nám bohužel moc nezadařilo. V kategorii -45kg jsme měli dvojí zastoupení a to Jakuba a Šimona. Oba jejich zápasy předčasně skončily prohrou 0:8, ale jejich soupeři se dostali do finále, takže měli šanci napravit svou reputaci v repasáži. Ani tam se jim ale nepovedlo zabodovat, tudíž oba obsadili 5. místo. Kluci stále získávají cenné zkušenosti, ale tyto zápasy by pro ně měly být jasným impulsem k tomu, aby více makali na tréninku. Ve váze -52kg nastoupil Martin, který první zápas vyhrál na praporky v poměru 3:0, ale svůj zápas o finále prohrál 1:4. V boji o třetí místo bohužel prohrál a obsadil 5. místo. Nutno ale podotknout, že výkon Martina se mi velice líbil.

V dorostencích se představil starší z bratrů Olšavských – Marián. Ve váze -57kg s přehledem vyhrál svůj první zápas, ale semifinále prohrál nad budoucím vítězem z Ústí nad Labem a spadl tak do repasáže, kde nenechal nic náhodě a získal 3. místo.

V seniorské váze -67kg se vzhledem k počtu závodníku (dva) rovnou o zlato popral Kuba a zvládl to na výbornou. Svého soupeře porazil 4:0 a odvezl si domů 1. místo.

Pozn.: Po rozpravě i s jinými trenéry jsme se shodli na tom, že na těchto závodech rozhodčí uznávali strašně málo technik, což vyústilo i ve spoustu faulů především v žákovských kategoriích a není to určitě správné. Doufám, že se situaci na příštích závodech změní.

Kroula

Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána