Wakizaši cup Nymburk 2018

autor: | Dub 13, 2018 | Novinky

Dne 24.03.2018 se čtyři zástupci našeho oddílu vydali do Nymburka na Wakizaši cup. Vzhledem k tomu, že na turnaji startovalo přes 350 lidí, pořadatelé rozhodli o tom, že časy všech zápasů budou zkráceny.

V kategorii starší žáci – 39 kg nastupoval Ondra Doleček. Zápasy v této kategorii byly zkráceny pouze na 1 minutu. Bylo tedy velmi důležité být aktivní a snažit se zabodovat jako první. Ondra se tohoto úkolu zhostil výborně, když se mu podařilo vyhrát první zápas. Následoval boj o finále, kde Ondra zaspal začátek a prohrával 0:1. Ondra se však nevzdal a zápas v krátkém čase dokázal otočit na 1:2 a dostal se tak do finále. Zde už Ondrovi chyběla bojovnost a musel se tak spokojit s druhým místem.

Jako další v kategorii starší žáci – 45 kg nastupoval Nikolas Olšavský. Nikolas nastupoval proti soupeřům s příliš velkým respektem. Dokázal se však probojovat až do finále, kde působil spíše zaskočeným dojmem a soupeř ho tedy porazil. Nikolas tak získal druhé místo.

Dalším členem výpravy byl Šimon Kunvalský, který startoval v kategorii dorostenci – 55 kg. Šimon byl však na závodech po dlouhé době a byla na něm vidět i absence na trénincích. Zápas tedy prohrál a do repasáže již šanci nedostal.

Jako poslední za náš oddíl startoval Marián Olšavský, a to v kategorii junioři – 65 kg, kde se mu podařilo získat třetí místo. Naše výprava tedy v Nymburku získala celkem tři medaile.

Váňa