Wakizaši Cup 2019

autor: | Zář 25, 2019 | Novinky

První závody po dlouhé prázdninové pauze se uskutečnily tento víkend v Nymburku na již tradičním turnaji Wakizaši Cup. Celkem jsme na tento turnaj vyslali 9 nejodvážnějších borců.

Disciplínu KATA jsme vypustili a soustředili jsme se pouze na KUMITE. Bohužel velká očekávání od našich svěřenců se postupně začala vytrácet s tím, jak jeden za druhým začaly své zápasy prohrávat. Dle mého názoru, na tom však nejhorší bylo to, že všechny ty prohrané zápasy, by normálně na jiných závodech kluci vyhráli. Možná dlouhá pauza, možná přehnané očekávání, možná málo tréninků a fyzické přípravy. Je tu spousta otazníků, které se do MČR snad vytratí.

Bylo zde ale i pár světlých momentů. Jedním z nich bylo 4. místo Michala Bryšky, který jen těsně prohrál svůj souboj o třetí místo (nefér způsobem který by se neměl stávat – uznal to i rozhodčí, který dohlížel na tatami, ale bohužel s tím už nešlo nic dělat). V posledních vteřinách rozhodčí nejdříve mávl bod pro Michala, ale následně svůj verdikt změnil a tím podpořil druhého postranního rozhodčího a tak hlavní už neměl jinou možnost než dát bod soupeři a Michal tak prohrál 1:2. Michal, ale skvěle dodržoval domluvené pokyny a i díky tomu se dokázal do boje o třetí místo dostat.

Druhým momentem byla bojovnost Ondry Dolečka, který se neustále pere s o hlavu většími a mnohdy pomalu o 10kg těžšími soupeři. Tady vždy chybí jen kousky, co do sebe jednoho dne zapadnou a ono to bude pasovat! Jen vytrvat a neházet flintu do žita.

Musím zde samozřejmě vyzdvihnout 3. místo Nikolase Olšavského, který sice měl na zlato, ale občas prostě není den. Zde se ale také projevila velká tréninková absence, kterou momentálně Nikolas má. Nicméně po taktické stránce to byly zápasy velmi dobře zvládnuté a třetí místo je určitě zasloužené. Jen trochu škoda těch pomalejších rozjezdů. Jakmile se Nikolas dostane přes první kolo, tak už je to pak dobré a je v tempu.

Třetí místo také obsadil Jakub Kroulík, který nastoupil ke svému ostrému zápasu po dvou letech. První zápas nebyl lehký a musely ho rozhodnout až rozhodčí na praporky. V semifinále už to bylo o něco lepší, ale bohužel to na finále nestačilo. Kuba prohrál s budoucím vítězem váhovky jen těsně a to na pravidlo prvního bodu – zápas skončil 1:1, ale soupeř bodoval první a to Kubu připravilo o finále. V boji o třetí místo si ale už vše pohlídal a vyhrál 2:0.

Závěrem bych jen rád dodal, že bylo vidět, jak se všichni dle svých možností snažili a to je super! Ale tvrdý a pravidelný trénink je třeba a my doufáme, že se kluci do závodního tempa již brzy znovu dostanou.


Výsledky:

3. místo – Nikolas Olšavský
3. místo – Jakub Kroulík


Kroula