Velká cena Trutnova 2017

autor: | Bře 2, 2017 | Novinky

V sobotu 25.2.2017 se konal 7. ročník Velké ceny Trutnova, kde náš oddíl reprezentovali bratři Olšavští. Oba měli premiéru v nových kategoriích jak věkových, tak váhových, kde měl mladší z bratrů Nikolas opravdu velký váhový rozdíl. Všichni jeho soupeři byly větší a těžší, než on a nebylo lehké s nimi držet krok (viz. fotografie). Malý Nikola je ale bojovník a statečně čelil jednomu protivníkovi za druhým. Měl celkem čtyři zápasy, ve kterých se držel zuby nehty, inkasované rány odhodlaně vracel a s vypětím všech sil ve finále porazil i velkého favorita této kategorie  z Kesl Ryu Praha Luboše Hrazdíra a zaslouženě si odvezl nejcennější kov.

Starší z bratrů Marian takové štěstí neměl. První zápas vyhrál nad domácím soupeřem 2:1, druhý zápas začal také slibně, kdy Marian bodoval jako první, ale pak jeho protivník z Red Dragon Praha bodový rozdíl vyrovnal a v zápalu o další bod, kdy oba závodníci kopali ve stejnou chvíli se jejich kolena srazila a lékař už nepovolil Marianovi dále pokračovat v zápase. Má pohmožděný úpon čtyřhlavého svalu a stejně dopadl i jeho soupeř. Kluci se trefili úplně stejně a závody tím pro oba skončily. I přes velkou smůlu se Marianovi podařilo obsadit hezké páté místo a vůbec se mu nelíbilo, že mu lékař zakázal pokračovat v zápasech.

Závody byly pěkné, konkurence opravdu veliká v počtu 370 závodníku z Čech, Slovenska a Polska. Už teď se těšíme na další osmý ročník těchto oblíbených závodů a doufáme, že příští rok bude zastoupení našeho klubu větší, než dva závodníci.

Oběma klukům gratulujeme a Marianovi přejeme brzké uzdravení.

Saša

20170225_164326