Velká cena města Ústí nad Orlicí opět na výbornou!!

autor: | Pro 16, 2019 | Novinky

19. ročníku se dočkala největší sportovní akce v okrese Ústí nad Orlicí, tradiční mezinárodní závody v karate, kterých se pravidelně účastní karatisté ze Slovenska a Polska. Letošního ročníku, který se konal 23. listopadu, se po redukci počtu zúčastnilo 231 závodníků ze 26 oddílů. Celý turnaj vedlo 21 rozhodčích z Čech a Polska. Náš oddíl vyslal do celodenních bojů 23 borců ve všech věkových kategoriích. Celkem se nám podařilo získat 8 zlatých, 7 stříbrných a 9 bronzových medailí. Potěšující je, že umístění na stupňů vítězů získala spousta našich začínajících karatistů, což je pozitivní věc do let příštích. Touto cestou bych chtěl poděkovat všem partnerům (město Ústí nad Orlicí, Generali, ČUS, Pardubický kraj, FPOS, ŠPVS, Rieter, TG Tisk), spoluorganizátorům, zúčastněným závodníkům a všem, díky nimž by byla realizace této akce, která již dávno překročila formát běžného turnaje, nemyslitelná. Poděkování patří také domácím závodníkům, kteří vybojovali celkem 24 cenných kovů a umístili se na čvtrtém místě v bodování oddílů z celkových 26. Nejlepším závodníkem se stal mladší žák, Ondřej Mareš, který získal tři zlaté medaile a také hlavní cenu, broušený pohár od starosty města. Díky tomuto sportovnímu svátku si připomínáme i naše skvělé odílové kamarády, kteří se ve svém mládí rozhodli dobrovolně ukončit svůj život. Již několik let tak máme hlavní seniorské kategorie pojmenované Memoriál Jardy Hanzla v soutěži kata a memoriál Honzy Snítilého v soutěži kumite. Oba kluci to v tomto krásném sportu dotáhli nejdále, kam to jde, do reprezentace a zůstala tak po nich nesmazatelná stopa. Každý rok se snažíme o inovace a zlepšení podmínek turnaje. V letošním ročníku si mohli všichni vyzkoušet svojí sílu a rychlost úderu na zařízení Punch analyzer. Také jsme nechali vyrobit oddílového maskota, draka v životní velikosti. Není jednoduché organizavat velkou akci v malé hale. I přesto, že se letos končilo až po 20 hodině, vyhodnocuji turnaj jako nejlépe zorganizovaný v porovnáním s předchozími ročníky. Více informací, včetně video sestřihu a kompletní fotogalerie naleznete již brzy na našem webu www.karateuo.cz. Tak zase za rok naviděnou u nás v Ústí na jubilejním 20. ročníku!!!