Vamberecký lvíček

autor: | Dub 13, 2016 | Novinky

Dne 2.4.  vyrazil náš závodní tým na turnaj Vamberský Lvíček ve složení Jakub Lipenský, Nikola Rosová, Šárka Neťuková, Šimon Kunvalský, Ondra Doleček, Jakub Šustík a Nikolas Olšavský.

Den byl velice náročný, protože se závodníci museli vyrovnat nejen se soupeři, ale i zdlouhavým čekáním na své kategorie. Přesto našli dost sil na své zápasy.

V kategorii KATA se našemu oddílu moc nezadařilo. Pouze Nikole, Ondrovi a Nikolasi se povedlo jedno kolo vyhrát a tudíž na medaile nedosáhli.

V kategorii KUMITE bylo hodně napínavých a vyrovnaných zápasů. Jakub Lipenský předvedl vyrovnaný zápas, kde pouze o jeden bod nestačil na soupeře a prohrál. Nikola předvedla v prvním kole dobrý zápas a postoupila do finále, kde narazila na silnější soupeřku a získala krásné 2. místo. Šárka předvedla vyrovnané zápas a nakonec získala 3. místo. Ondra předvedl výborný výkon a nakonec prohrál těsným výsledkem zápas o třetí místo. Nikolas patří mezi naše nejzkušenější mladé závodníky a předvedl výborné zápasy. Ve své kategorii měl 24 soupeřů, a každý zápas měl pod kontrolou a zaslouženě vybojoval krásné 1. místo. Nakonec se předvedli naši dva poslední závodníci Jakub Šustík a Šimon Kunvalský. Kluci bojovali poprvé ve starších žácích a Jakub dokonce poprvé nastoupil v kategorii BRH. Šimon svůj zápas prohrál o jeden bod a nakonec získal 3. místo. Jakub v zápasech předvedl dobrý výkon a s většími soupeři z Polska, ale bohužel to na medailové umístění nestačilo.