VAMBERECKÝ LVÍČEK 2022

autor: | Čvc 21, 2022 | Novinky

Dne 7.5.2022 se naši nejmladší svěřenci vydali do blízkého Vamberka sbírat své první závodní zkušenosti na VAMBERECKÝ LVÍČEK O POHÁR STAROSTY MĚSTA VAMBERK pořádané místním klubem. Naši závodníci se zúčastnili obou závodních disciplín a to jak v Kata tak i v Kumite.

Náš nejmladší a nejméně zkušený svěřenec Zábrodský Mikuláš, který přijel sbírat své první závodní zkušenosti si nepočínal vůbec špatně. Své první vystoupení na tatami v Kata vyhrál, ale podruhé, zřejmě díky nervozitě, katu pokazil a tímto přišel o svou první medaili. Na zápasišti v Kumite, kde nastoupil do kategorie ml.žáků 7-9 let +32kg, svůj první zápas prohrál tím nejtěsnějším výsledkem a tak ze svých prvních závodů odjížděl bez umístění.

Starší bratr Mikuláše Matyáš si již počínal zkušeněji a v disciplíně Kata získal 3.místo, kdy poprvé se svou sestavou jednoznačně vyhrál, ale podruhé bohužel o jeden praporek prohrál. V kumite nastoupil do kategorie ml.žáků 10-11 let +35kg, kde svůj zápas bohužel prohrál a dále nepostoupil.

Šebetka Radim nastoupil do zápasů kumite v kategorii ml.žáků 10-11 let -35kg svůj finálový zápas prohrál tím nejtěsnějším výsledkem 1:1, ale jelikož jeho soupeř skóroval jako první, Radim si odvezl z těchto závodů stříbrnou medaili.

Hruška Jan nastupoval na tatami v kategorii st.žáků -52kg a je pravdou, že Honza již patří mezi zkušenější závodníky a tak své dva zápasy s přehledem vyhrál a vybojoval tak medaili zlatou.