Vamberecký lvíček 2019

autor: | Kvě 5, 2019 | Novinky

Tradiční závody Vamberecký lvíček se uskutečnily 27.4. Náš oddíl na tyto závody, které jsou pořádané hlavně pro ty nejmenší a pro začínající závodníky, vypravil celkem 9 dětí.

Již bohužel tradičně se nám v KATA nevedlo a našim největším úspěchem byla až sedmá místa Aničky Kubátové a Ládi Bečváře.

Náš nejmladší člen výpravy a zároveň i oddílu Radim Šebetka nastoupil ke svým prvním závodům vůbec (nepočítám oddílové). Ve svém premiérovém zápase mu trošku chyběla přesná technika, ale do zápasu šel velmi nebojácně a odhodlaně! I když svůj zápas prohrál, máme určitě na čem stavět a věřím, že v budoucnu si bude Radim odvážet ze závodů medaile. Největším adeptem na zlato byl Honza Hruška v kategorii ml. žáci -35 kg, který dobrými výkony postoupil do semifinále, kde dle mého názoru neprávem prohrál na praporky. Honza tedy nastoupil do boje o třetí místo, kde nenechal nic náhodě a domu si odvezl bronzovou medaili. Viki Tomanová nastoupila v málo obsazené kategorii ml. žákyně do 35 kg, kde po vytrvalém boji v semifinále bohužel prohrála a obsadila konečné třetí místo. V další málo obsazené kategorii ml. žákyně +35 kg jsme měli hned dvojí zastoupení – Anička Kubátová a Lena Šuláková. Lena byla free a mohla se tak těšit na finále. Anička sváděla boj v semifinále, které ale bohužel těsně prohrála a taktéž jako Viki si domu odvezla bronz. Lena se ve finále opravdu snažila, ale její soupeřka z KCK, která byla zkušenější, ji k moc věcem nepustila a Lena tak skončila na 2. místě. Vzhledem k tomu, že Kuba Beránek ve své kategorii st. žáci -39 kg nikoho neměl (tudíž si z ní odvezl zlato), nastoupil společně s Láďou Bečvářem do kategorie st. žáci -52 kg. Oba jmenovaní své souboje o finále prohráli a tak se utkali o zbylá dvě třetí místa v repasáži. Oba své souboje ve svých větvích pavouka vyhráli a odvezli si domu bronzové medaile. Další na řadě byl Ondra Mondek, který těsně pohrál hned svůj první zápas a závody pro něj skončily. Michal Bryška byl další nadějí na dobrý výsledek a to také prokázal v prvních dvou zápasech, kdy se probojoval až do finále. Bohužel ve finále rozhodčí těžce pochybili a soupeři uznali nesmyslně kop na hlavu, který Michal vykryl a tím šel kop mimo. I přes další snahu se nepodařilo nepřízniví stav zvrátit a Michal tedy obsadil druhé místo.

Kroula