Vamberecký Lvíček 2018

autor: | Dub 18, 2018 | Novinky

Vamberk 14.4.2018

Vamberecký lvíček byl letos překvapivě příjemný – na rozdíl od předchozích ročníků totiž dorazilo méně závodníků, a tak jsme se v tělocvičně ani moc nemačkali a závody skončily již po čtvrté hodině odpoledne.

Co se týče výkonu našich závodníků, kata byla jako vždy slabší disciplínou. Za zmínku stojí kvalitní výkon Honzy Hrušky, který se dostal až do boje o třetí místo, ten bohužel 2:1 prohrál (možná bylo příčinou kiai na špatném místě v kata, nebo prostě rozmar rozhodčích), ale Honza si zaslouží pochvalu. Hezky cvičili i Lukáš Lipenský a Anička Bryšková. Ostatní byli takový průměr, někteří mají hodně co napravovat, třeba Tonda Toman.

Naštěstí v kumite to bylo již o poznání lepší. Na svých prvních závodech mimo Ústí si Lada Klížová vybojovala krásné třetí místo, v boji o bronz ukázala nejen bojovnost, ale i rozum, kdy se v rozhodujícím okamžiku dokázala od soupeřky odpoutat a vzápětí hned krásnou technikou zápas rozhodnout. Smůlu měla Anička Bryšková, která narazila na rychlejší a dobře kopající soupeřku, která následně prohrála s holčinou o hlavu větší – holt těžká kategorie. Ve starších žákyních získala 3. místo Viktorka Smutková a nejcennější kov a pohár pro vítěze si odvezla Ema Růžičková. Ema, stejně jako Lada, je teprve začínající závodnice, což bylo poznat na počáteční nervozitě a nejistotě, naštěstí se hned v prvním zápasu stihla uklidnit a zabodovat. Finálový zápas byl nakonec na praporky, ale již v pohodě v režii Emy, gratulujeme?

Z kluků se jako první šli prát ve stejné kategorii naši nejmladší Honza Hruška a David Kaválek, celkem měli v kategorii 18 závodníků, Honza vinou špatné organizace dokonce vyhrál i jeden zápas s nesprávným soupeřem (který se mu samozřejmě nepočítal). Celkově skončil ostřílenější Honza na zaslouženém 3. místě, kdy v posledním zápasu o bronz nedal soupeři žádnou šanci. Velmi mile překvapil na svých teprve druhých závodech David Kaválek – hned v prvním zápase opakovaně zabodoval technikou gyaku-cuki. Probojoval se až do zápasu o bronz, kde nakonec zkušenějšímu soupeři podlehl, ale musíme ocenit nasazení a bojovnost, se kterými do všech zápasů šel. Třeba to vyjde příště. Z mladších žáků dále zabodoval ostřílený Tomáš Pirkl a získal třetí místo. V nejvíce obsazené kategorii (20 závodníků) se bohužel neprosadil Ondra Mondek.

V kategorii starších žáků odjel slušný zápas i Lukáš Lipenský, po prohře obsadil 2. místo. Tonda Toman prohrál až ve finále a obsadil také 2. místo a napravil si tak reputaci z kata. Naši nejstarší závodníci jako vždy váleli, Šimon Kunvalský obsadil 3. místo, Ondra Doleček suverénně svou kategorii vyhrál a na úplný závěr závodů přidal další první místo Nikolas Olšavský ve váze -52kg, jen doufáme že soupeřův kop na koleno v posledních vteřinách zápasu nezanechal na Nikolovi nějaké vážnější následky a Nikolas bude moci vyhrát i příští závody?

Bajda