Vamberecký lvíček 2017

autor: | Dub 5, 2017 | Novinky

V sobotu 25.3.2017 se náš oddíl zúčastnil turnaje Vamberecký lvíček, který byl zaměřen především na začínající závodníky s 8. – 7. kyu. Všech třináct závodníků z našeho klubu nastoupilo do kategorií KATA a KUMITE.

V kategoriích KATA, která probíhala dopoledne, se velmi dařilo Matoušovi a Michalovi. Oba se v bojích dostali až do třetího kola, kde narazili na technicky lepší soupeře, kteří nakonec naše kluky do bojů o třetí místa nedostali.

Po obědě začalo KUMITE. V této části dne se nám dařilo mnohem lépe. První na řadu přišli kluci Matouš a Honza v kategoriích 7 – 9 let. Honza ve vyrovnaném zápase nakonec podlehl 0:1 a do dalších bojů se už nedostal. Matouš se probojoval do třetího kola, kde podlehl svému soupeři 1:2. Další na řadu přišly kategorie 10 – 11 let, kde nastoupili Tomáš, Michal, Antonín, Anička a Viktorie. Tomáš hned v prvním zápase podlehl 0:3 se soupeřem o dvě hlavy vyšším, ale bojoval do poslední sekundy. Soupeř ho vytáhl do bojů o třetí místo a tuto příležitost si už nenechal ujít a získal krásné třetí místo vítězstvím 1:0. Michalův první zápas byl velmi vyrovnaný a skončil nerozhodně 0:0 a o vítězi rozhodli rozhodčí ve prospěch aktivnějšího Michala. V dalším kole narazil na technicky lepšího soupeře a prohrál 1:3. Antonín svůj zápas začal dobře a dostal se do vedení, které se mu bohužel nepodařilo udržet a prohrál 1:2. Anička hned v prvním zápase narazila na mnohem vyšší soupeřku a prohrála 0:5, sice bodový rozdíl byl velký, ale Anička se boje nebála a předvedla nejlepší výkon ze všech závodníků našeho týmu. Viktorie zápasila rovnou o první místo. Protože věděla, že to je jediný zápas, tak do něho dala veškerou energii. Soupeřce nedala šanci na žádnou techniku a zvítězila 2:0 a tím získala první místo. Dan, jako poslední z našich začínajících závodníku, nastoupil v kategorii starší žáci 12 – 13 let a ve své kategorii našel pouze dva soupeře. Dan předvedl krásné tvrdé gyaku cuki, kdy mu chyběla rychlost a svůj první zápas prohrál 0:3, ale soupeři vítězství nedal za darmo. Po skončení KUMITE pro 8. – 7. Kyu, přišli na řadu zkušenější závodníci. Jako první se předvedly Šárka a Nikola. Šárka si v prvním kole nevedla technicky špatně, ale pomalu reagovala na soupeřku a prohrála 0:3 a získala třetí místo. Nikola v prvním zápase předvedla hezké mae geri, které rozhodčí neobodovali, a nakonec prohrála 0:3 a získala třetí místo. Po holkách nastoupili Jakub a Šimon. U kluků bylo vidět, že to byly letos jejich první závody a teprve se dostávají do formy. Jakub se v prvním zápase pokoušel soupeře překonat jednou technikou, kterou opakoval a nepřidal žádnou jinou. Zápas nakonec prohrál 0:2. Šimon vedl vyrovnaný zápas, který nakonec prohrál 0:1. Oba závodníci doslati šanci v bojích o třetí místa, ale příležitost nevyužili a své zápasy prohráli. Jako poslední nastoupil Martin, který měl v kategorii jen jednoho soupeře a do zápasu dal vše. Martin byl technicky lepší, jen mu trochu chyběla rychlost, ale přesto vyhrál 2:1 a získal první místo.

Pro všechny naše závodníky to byly první závody této sezóny a předvedli to nejlepší, co bylo v jejich silách. Domů jsme odjížděli spokojeni. Pořád je co zlepšovat a závodníci to dobře vědí a bez tvrdé práce to nepůjde.

Výsledky:

1. místo Viktorie Smutková  (žákyně 10-11 let 8.-7. kyu -35 kg)
1. místo Martin Bryška  (žáci 12-13 let 6.-4. kyu -60 kg)
3. místo Tomáš Pirkl (žáci 10-11 let 8.-7. kyu -35 kg)
3. místo Daniel Toppisch (žáci 12-13 let 8.-7.  kyu -60 kg)
3. místo Šárka Neťuková (žákyně 12-13 let 6.-4.  kyu -50 kg)
3. místo Nikola Rosová (žákyně 12-13 let 6.-4. Kyu -42 kg)

Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána