Trutnovský dráček

autor: | Lis 7, 2015 | Novinky

Poslední říjnový víkend se vydala výprava v počtu deseti závodníků do Trutnova na turnaj, na kterém získávají mladí nové zkušenosti. Pro tři členy našeho oddílu to byly vůbec první závody. Turnaje se zúčastnilo 175 závodníků.

V kategorii kata se sice nepodařilo získat medailové umístění, ale pokoušeli se o to Nikola Rosová a Šárka Neťuková v mladších žákyních (7. místo), Nikolas Olšavský v mladších žácích a Marián Olšavský v dorostu (7. místo). Tito závodníci postoupili do dalších kol.

Zápasy kumite přišly na řadu v odpoledním bloku. První křest zažili Tomáš Pirkl a Kuba Lipenský. Do bojů o medaile nezasáhli, ale především Tomáš podal na poprvé dobrý výkon. Dalším nováčkem byla Nikola Rosová, která sice prohrála v prvním kole, ale vše si vynahradila v boji o bronzový kov, který překvapivě vyhrála. Podobně si počínal i Martin Bryška, Šárka Neťuková a Jakub Šustík, kteří brali po dobrých výkonech také třetí místo. Ondra Jirout se potýkal ve své kategorii s malou účastí, druhé místo však jeho výkon nesnižuje. První zlato získal Ondra Doleček, který již má jistý postup na mistrovství české republiky v Ostravě. Další první místo získal Nikolas Olšavský, který zvítězil ve finále až na praporky. V dorostencích po slušném výkonu získal druhé místo Marián Olšavský, který v prvním kole porazil svého věčného rivala z Letohradu. V celkovém součtu jsme brali osm medailí a skončili na celkovém 8. místě ze 17 oddílů Čech a Slovenska.

Oddíl v současné době vychovává novou generaci závodníků. V současné době disponuje s 18-ti závodníky ve věku 7 – 13 let, což není špatné číslo a do třech let bychom měli obsadit všechny věkové kategorie.

Luboš Felgr

Výsledky kumite:

ml. žáci 7 – 9 let             – 27 kg 8. a 7. kyu Tomáš Pirkl         5. místo
ml. žáci 10 – 11 let         – 35 kg 8. a 7. kyu Ondřej Jirout      2. místo
ml. žákyně 10 – 11 let   – 35 kg 8. a 7. kyu Nikola Rosová    3. místo
ml. žáci 10 – 11 let         + 35 kg Ondřej Doleček                    1. místo
ml. žáci 10 – 11 let         – 30 kg Nikolas Olšavský                  1. místo
ml. žáci 10 – 11 let         – 41 kg Jakub Šustík                          3. místo
ml. žáci 10 – 11 let          +41 kg Martin Bryška                       3. místo
ml. žákyně 10 – 11 let    – 35 kg Šárka Neťuková                   3. místo
dorostenci                       – 55 kg Marián Olšavský                  2. místo

Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána