Trutnovský dráček

autor: | Lis 2, 2016 | Novinky

V neděli 16. 11. 2016 náš klub vyrazil na turnaj „Trutnovský dráček“. Celkem se zúčastnilo 195 závodníků z 15 oddílů.

Naši závodníci Matouš Kunvalský, Michal Bujok, Tomáš Pirkl, Richard Bujok, Jakub Šustík, Ondra Doleček a Martin Bryška se zapojili do kategorií kata a kumite.

V dopoledních bojích o medaile se našim závodníkům moc nedařilo. Nejúspěšnějším byl Tomáš, který dvakrát postoupil do druhého kola (kata ml. žáci 8. a 7. kyu a kata ml. žáci open). Do druhého kola postoupil také Michal (kata ml. žáci open).  Matěj, Šimon a Martin se ze všech sil snažili, ale na soupeře technicky nestačili. Ostatní naši závodníci kategorii kata podcenili a doslova „odflákli“. 

V odpoledních hodinách v kategorii kumite naši předváděli lepší výkony než dopoledne. První na řadu přišli ml. žáci 8. a 7. Kyu -27kg, kde nastoupili Tomáš, Matěj a Michal. Tomáš do prvního zápasu nastoupil s nervozitou. V průběhu zápasu se uvolnil a soupeře porazil 6:3. V druhém zápasu se utkal s týmovým kolegou Michalem, kterého porazil ještě před uplynutí časového limitu 8:0. Ve finále v napínavém boji získal zlatou medaili výsledkem 5:3. Tomášovi se druhé závody velice vydařili. Michal byl na závodech poprvé a hned první zápas vyhrál 3:0. Svůj druhý zápas prohrál 0:8 s Tomášem. Zápas byl na pohled hezký, ale jeho techniky byli daleko od soupeře, a proto nedostal žádný bot. Matouš byl také poprvé na závodech. Svůj první zápas prohrál 1:3, ale nic nevzdal a bojoval až do konce. Dále přišel na řadu Ondra v kategorii ml. žáci 10 – 11 let -30 kg. První hodně napínavý zápas vyhrál 3:0. Ondra si moc nehlídal hranici zápasiště a málem ho vyloučili pro velký počet napomenutí. V druhém zápase se polepšil a už si hranici zápasiště hlídal a zlatou medaili vybojoval výsledkem 3:1. Další kategorii v řadě byla st. žáci 12 – 13 let -39 kg, kde nastoupil Richard. V prvním kole měl velké štěstí, když prohrával 0:4, ale jeho soupeř se neudržel a vyloučili ho za velký počet napomenutí. Druhý zápas už prohrál 0:8. Soupeř ho vytáhl do bojů o třetí místo, ale v zápase prohrál 0:1. V posledním zápase Richard předvedl svůj nejlepší výkon. Do předposlední kategorie st. žáci 12 – 13 let -45 kg, kde nastoupili Jakub a Šimon. Jakub první zápas vyhrál 2:1, ale musel se hodně snažit, aby si vedení udržel. Další zápas byl bodově vyrovnaný 4:4 a museli o vítězi rozhodnout rozhodčí, kteří poslali Jakuba na praporky 3:0 do finále. V zápase o zlatou medaili bojoval ze všech sil, ale na soupeře nakonec nestačil a prohrál 4:6. Tím vybojoval krásné druhé místo. Šimon v prvním zápase si nedával pozor na hlavu a prohrál 2:6. Soupeř ho bohužel do bojů o třetí místo nedostal. Poslední na řadu přišla kategorie st. žáci 12 – 13 let -52 kg, kde nastoupil Martin. V prvním zápase prohrál 1:3 se soupeřem, který poté bojoval o zlatou medaili. Tím se Martin dostal do boje o třetí místo, který bohužel prohrál 0:6.

Pro oddíl to byly úspěšné závody, ale naši závodníci vědí, že mají navíc. Při zápase dělají zbytečné chyby, které je stojí úsilí a body. Někteří kluci mě trochu zklamali, protože odflákli katy, které umí zacvičit lépe, než předvedli. 

Ivanka

Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána