Školení trenérů Brno 2023

autor: | Lis 23, 2023 | Novinky

Na fakultě sportovních studií v Brně se ve dnech 10. – 12.11. konalo hlavní školení trenérů.

V pátek proběhla dvouhodinová přednáška o teorii sportovního tréninku s lektorem této Mgr. Tomášem Kalinou, Ph.D.

Sobota byla zaměřena na disciplínu KATA. Jednalo se hlavně o rozvoj motorických schopností a stabilita těla při pohybu. V této části školení nás vedl slovenský lektor Miroslav Slížik. Pan Slížik nám ukázal, jak hodně je důležité vnímat pohyby svého těla při cvičení. Dále jsme si vyzkoušela i zajímavá cvičení, která mohou zpestřit trénink KATA od zažitých stereotypů.

Neděle byla věnována disciplíně KUMITE. Dopolední část vedli lektoři PhDr. Petr Beníšek, MPA a Miroslav Hýsek. Trenéři české reprezentace nám ukázali příklad cvičení pro zahřáti před hlavním cvičením a dále některé typy pro nácvik KUMITE jako takového. Odpolední část vedl zahraniční lektor Juan Luis Benitez Cardenes, světově uznávaný metodik a trenér rakouského týmu. Nejprve proběhla zahřívací cvičení, která byla především zaměřena na stabilitu a koordinaci. U kategorií U10,U12 a U14 se zaměřil na práci v různé vzdálenosti od soupeře. U starších kategorií se více zaměřil na zápasové situace.

Všichni lektoři se shodli na třech bodech:
1. dbát na stabilní a pevný postoj
2. drilovat správnou techniku provedení
3. všechen pohyb se musí dělat vědomě

Celý víkend byl velmi poučný a velkým přínosem. Pro české karate je přítomnost kvalitních zahraničních lektorů zásadní. Těším se na další super školení.

Ivana