Shotokan Cup ve Vamberku 2018

autor: | Říj 17, 2018 | Novinky

Ústeckoorlický oddíl karate absolvoval po letní pauze první závody na mezinárodním klání v nedalekém Vamberku. Přivezl deset borců, kteří se utkali ve všech věkových kategoriích s účastí Slovenska, Polska a exotické Indie. Na medaile tentokráte nedosáhli Tonda Toman, Martin Bryška a Michal Bryška.

V soutěži kumite třetí místo získal Tomáš Pirkl v mladších žácích, který zabral po nepovedeném prvním kole. Musí však zabrat na své fyzičce. Další třetí místo získal Šimon Kunvalský, který prvně nastoupil mezi dorostence. Šimon potřebuje pravidelněji nastupovat na soutěžích, rozdíl na nejlepší byl znát. Dvě třetí místa obsadil v seniorech Honza Vaňous, který ovšem mířil výše, tak snad příště. Druhé místo obsadil Honza Hruška, který byl nalosován kvůli nízké účasti o váhu výše. Ve své váze bohužel soupeře neměl, i tak má plný počet do bodování na postup do mistrovství ČR. Další druhé místo vybojovala Ivana Hordějčuková v kategorii seniorek, která se rozhodla závodit po dlouhých osmi letech. Ve finále nestačila na loňskou vítězku z mistrovství republiky, i tak byl projev velmi dobrý. Další medaile Ivance v kategorii OPEN utekla až na praporky v boji o třetí místo. První místo si přivezl po pěkném výkonu Ondra Doleček ve starších žácích. Na něm je vidět, že se účastní většinu tréninků a má díky absolvovaným závodům slušný přehled. Poslední vítězství vydřel v seniorech Luboš Felgr, který postupně porazil tři své soupeře, o finále porazil Indického závodníka. Celkem jsme získali z deseti závodníky 9 medailí.

Byla vidět dlouhá závodní pauza a všichni vědí, na čem mají makat, aby se co nejvíce závodníků nominovalo na prosincové MČR do Jindřichova Hradce.


Výsledky kumite:

1. místo

Ondřej Doleček – st. žáci -39kg

Jan Hruška – ml. žáci -32kg

Luboš Felgr – senioři -84kg

2. místo

Jan Hruška – ml. žáci

Ivana Hordějčuková – seniorky -84kg

3. místo

Tomáš Pirkl – ml. žáci -41kg

Šimon Kunvalský – dorost -63kg

Jan Vaňous – senioři -84kg

Jan Vaňous – senioři OPEN