Shotokan Cup Vamberk 2019

autor: | Říj 30, 2019 | Novinky

Shotokan Cup Vamberk, 12. 10. 2019
 
Již 19. ročník mezinárodních závodů v karate hostil sousední Vamberk. Po delší době se nám podařilo seskupit slušnou sestavu v počtu 15 závodníků.
V katách jsme opět výsledek bohužel neurvali, takže vše muselo spasit kumite.
V kategorii mladších žáků se představil první Honza Čermák, který musí zapracovat především na účasti na trénincích. Svůj první zápas prohrál a dále již nepokračoval.
O poznání lépe si vedl Radim Šebetka, který v nabité kategorii sice první zápas těsně prohrál, nicméně v další dvou si vybojoval zasloužené třetí místo.
Svůj den tentokráte neměl účastník loňského mistrovství republiky, Honza Hruška. První zápas smolně prohrál a bude muset čekat na svou další medaili minimálně do domácích závodů.
Na začátku kariéry je Ondra Mondek, který i přes bojovnost neprošel do druhého kola. Ondra ví, že především rychlejší pohyb stojí za jeho výsledkovými výpadky.
Velmi dobře si však vedli naše mladší žákyně. Viktorka Tomanová se dvěma zápasy dostala do finále, kde již na svou soupeřku nestačila a obsadila druhé místo.
Svoje první životní zlato získala Anička Kubátová, která si poradila se všemi třemi soupeřkami a její výsledek jí bude určitě motivovat před dalšími závody.
V kategorii starších žáků dobře začal své počínání Láďa Bečvář, který vyhrál ve svém prvním zápase. Ve druhém kole i díky malým zkušenostem soupeři podlehl a dále se již neumístil.
Lépe si vedl Tonda Toman, který postoupil do finále, kde i přes větší aktivitu prohrál až na praporky a získal skvělé druhé místo.
Michal Bryška sice vybojoval ve své kategorii 3. místo, ale rozhodně to nebyl jeho den. Poslední kategorií, kde jsme měli želízka byla kategorie dorostu.
Bez medaile zůstal pouze Saša Pirkl, který se na závodním poli objevuje minimálně a také Šimon Kunvalský, který měl též delší závodní odmlku.
Richard Bujok získal 3. místo, když těžil především z malé konkurence, podobně, jako Martin Bryška. V jedné kategorii se utkali Ondra Doleček a Nikolas Olšavský.
Ondra měl první kolo volný los, ve druhém musel téměř prohraný zápas otočit a postoupil do finále. To samé se podařilo ve dvou vítězných zápasek také Nikolasovi, který byl ve finále jednoznačně
lepší a zaslouženě zvítězil. Odra má ze svého oddílového kolegy zbytečnou fóbii, tak jí snad brzy překoná. Posbírali jsme 10 medailí a budeme se svědomitě připravovat na další závodní víkend.
 
Luboš

Výsledky:
1. místo
Nikolas Olšavský
Anna Kubátová
 
2. místo
Ondřej Doleček
Antonín Toman
Viktorie Tomanová
 
3. místo
Radim Šebetka
Martin Bryška
Richard Bujok
Ondřej Mondek
Michal Bryška