Shotokan cup 2023

autor: | Říj 30, 2023 | Novinky

Sobotní ráno na turnaji Shotokan Cup ve Vamberku bylo určeno pro začínající nejmladší závodníky tzv. beginners. Náš oddíl vyslal celkem 8 beginner závodníků, kteří se nejprve utkali v disciplíně kihon-ido, ve které posbírali 2x stříbro (Adéla Poláková, Matěj Kalousek) a 1x bronz (Maxim Motulenko). V Kata jsme získali 1x zlato (Štěpán Šilar) a 1x bronz (Ester Jiskrová) a v kategorii Kata team žákyně holky vybojovali ve finále zlatou medaili ve složení Ester Jiskrová, Adéla Poláková a Anna Fruhaufová. Jedná se o historicky první zlato z této disciplíny v historii našeho oddílu! Všem beginnrům GRATULUJEME a doufáme, že nás čeká slibná budoucnost.

Odpolední blok pro starší a zkušenější závodníky začal opět kategorií Kata, kde hezky zacvičil Ráďa Šebetka, který měl první kolo free, ale v dalších dvou vyhrál vždy 3:0 a získal zasloužené 1. místo. Další úspěch jsme už bohužel v kata nezaznamenali a tak nezbývalo nic jiného, než počkat na Kumite. Zde jsme získali 3x zlato (Jan Hruška, Ondřej Doleček, Anna Hošáková), 4x stříbro (Michal Bryška, Anna Hošáková, Adam Hošák, Radim Šebetka) a 2x bronz (Anna Kubátová, Alexandr Pirkl).

Suma sumárum si náš oddíl odváží 16. placek – 6x🥇, 6x🥈a 4x🥉. Nesmíme ale usnout na vavřínech a zamakat na tom, co se nám nepovedlo.