Shotokan cup 2021

autor: | Říj 24, 2021 | Novinky

V sobotu 23. 10. se náš oddíl s 12 členy zúčastnil již tradičních závodů Shotokan cup ve Vamberku. Disciplínu kata jsme tentokrát vynechali a zúčastnili jsme se pouze kumite.

V kategorii žáků jako první nastoupil Radim Šebetka, který si v prvním zápase poradil se soupeřem 3:0 a ve finále si se skórem 2:0 pohlídal zlatou placku. Jako další na řadu přišla Viki Tomanová, která i přes bojovnost a nebojácnost bohužel neprošla přes první kolo a soupeřce podlehla 1:3. Naše druhá zástupkyně Anna Hošáková první zápas pohrála nad budoucí vítězkou 0:1, ale v repasáži zabojovala a i přesto, že se ji nepovedlo zabodovat, tak byla jasně aktivnější a na praporky po zásluze vyhrála a brala 3. místo. Láďa Bečvář první zápas soupeře přejel a vyhrál 5:0. Ve druhé zápase udělal pár chyb a spoustu nepřesných technik a bohužel prohrál 0:2 a obsadil 2. místo. Kuba Beránek svůj první zápas bohužel prohrál a tím pro něj turnaj skončil.

V dorostencích první nastoupil Tonda Toman, který svůj první zápas vůbec nezvládl, ale v repasáži o 3. místo vše hodil za hlavu, vyhrál 2:0 a bral bronz. Vojta Dušek si první zápas pohlídal a vyhrál 2:1, ale v semifinále mu bohužel trochu došlo a i když byl dle mě trochu aktivnější, tak na praporky prohrál v poměru 2:1. Vzhledem k losu rovnou obsadil 3. místo.

V juniorech se první předvedl Saša Pirkl, který za sebou moc závodů zatím nemá a to hrálo do karet prvnímu soupeři, na kterého Saša nestačil. V boji o třetí místo, ale zabral a vyhrál 3:2 a odvezl si domu bronz. V další kategorii mělo ÚnO jasně dominantní postavení 2 ze 2. O zlatou medaili si to tedy rozdal Adam Hošák a Dan Toppisch. První jmenovaný vyhrál 3:0, ale nutno podotknout, že Dan se rval až do poslední vteřiny a chtěl zápas zlomit. Další pán na holení byl Ondra Doleček, který hned první zápas schytal nepříjemný kop do slabin a po chvilce skákání na patách to soupeři natřel a vyhrál 3:1. Ve finále to byl poněkud těžší zápas, ale Ondra si to pohlídal a bral zlato výhrou 2:0. Jako poslední za jednotlivce nastoupil Bohouš Dušek, který je již na tolik zkušený, že první zápas vyhrál 5:0 a poté ve finále porazil jednoho z bratrů Müllerů z KCK.

Naši junioři se toho nezalekli ani v seniorských kumite týmech a svou premiéru v této kategorii zvládli všichni na jedničku! Prvním soupeřem jim byl výběr MSK a po takticky dobře zvládnutých zápasech (1:0, 0:0, 2:0) zaslouženě vyhráli. Ve finále narazili na Lions Pardubice a svedli s nimi hodně vyrovnanou bitvu, kde musel rozhodnout až třetí zápas, který naši kluci prohráli 0:1 a odvezli si tak stříbrné medaile.

Rozhodně je na čem pracovat (především na „kontrech“), ale suma sumárum to byly velice vydařené závody a náš oddíl si odvezl 4x🥇3x🥈4x🥉.

Kroula

Výsledky:

 1. místo
  Radim Šebetka
  Adam Hošák
  Bohuslav Dušek
  Ondřej Doleček
 2. místo
  Ladislav Bečvář
  Daniel Toppisch
  Kumite tým senioři (Bohouš, Ondra, Adam)
 3. místo
  Anna Hošáková
  Antonín Toman
  Vojtěch Dušek
  Alexandr Pirkl