Shotokan cup 2017

autor: | Říj 19, 2017 | Novinky

V sobotu 30.9.2017 se náš oddíl zúčastnil turnaje Shotokan Cup ve Vamberku. Do bojů o medaile v kategoriích KATA a KUMITE nastoupilo celkem šest našich závodníků.
Kategorie KATA proběhla v dopoledních hodinách. Našim závodníkům se v této kategorii jako již tradičně moc nedařilo, jediný Nikolas Olšavský postoupil do druhého kola.
V odpoledních hodinách začala kategorie KUMITE, kde jsme očekávali lepší výkony. První do zápasů o zlato nastoupil Ondra Doleček proti polskému závodníkovi. Polák si v první půlce zápasu zajistil dvoubodový náskok. I přes vyrovnaný zápas se Ondrovi ztrátu nepodařilo stáhnout a zápas skončil 0:2. Ondra tak získal druhé místo. Další na řadu přišel Šimon Kunvalský, který v zápase ze začátku ztrácel 0:3. Vstup do zápasu nebyl opravdu vyvedený, ale Šimon nic nevzdal a postupně ztrátu vyrovnal na 3:3. Bohužel prvním bodujícím byl soupeř, tudíž Šimon zápas prohrál. Dále nastoupil do bojů Martin Bryška. V zápase si nevedl špatně, ale soupeř byl technicky lepší a Martin prohrál 1:3. Poslední žákovský závodník Nikolas Olšavský měl v kategorii celkem dost soupeřů. Nikolas předvedl, že umí technicky dobře provedené gyaku cuky a probojoval se úspěšně třemi koly až do finále. Finálový zápas byl velmi vyrovnaný, ale Nikolas si vedl technicky i takticky lépe a získal pohár a zlatou medaili výhrou 4:1. Na řadu následně přišel náš jediný junior Marian Olšavský. V kategorii narazil na vyrovnané soupeře. První dva zápasy museli rozhodovat až rozhodčí. Ve finálovém zápase si nenechal nic uniknout a hned na začátku se dostal do vedení. Zápas to byl náročný, ale radostný. Marian zvítězil 4:3 a získal zlatou medaili. Jako poslední do zápasů nastoupil senior Honza Vaňous. Zápasy neměl vůbec jednoduché hlavně z hlediska organizace, protože zároveň odstartovala jeho váhová kategorie a kategorie BRH. Honza nastupoval na jeden zápas za druhým s 1 min. pauzami. V obou kategoriích se Honza dostal do finálových zápasů, kde už musel hodně taktizovat, protože únava byla již značná. Ve své váhové kategorii úspěšně vybojoval první místo výsledkem 3:1. V kategorii BRH, sice bojoval ze všech posledních sil, ale nakonec podlehl 1:4 a získal tak stříbrnou medaili.
Po nevydařeném dopoledním startu se nakonec našemu klubu povedlo vybojovat nějaké medaile a domu závodníci odjížděli spokojení.

Nikolas Olšavský – 1. místo – kumite st. žáci -45kg
Ondra Doleček – 2. místo – kumite st. žáci -39kg
Marian Olšavský – 1. místo – kumite junioři (16-17) -68kg
Jan Vaňous – 1. místo – kumite muži +67kg a 2. místo – kumite muži BRH