Pohár nadějí v České Lípě

autor: | Dub 12, 2019 | Novinky

O víkendu 6.4. jsme se vydali na závody v České Lípě. Vzhledem ke vzdálenosti a k celkovému zaměření našeho oddílu, jsme nastoupili pouze do disciplíny kumite, která začala až ve dvě hodiny odpoledne. Byla zde zařazena dle mého názoru i nesmyslná kategorie Beginners, kdy závodníci techniky pouze předváděli ve svém vyznačeném čtverci (popravdě nevím k čemu to je dobré a co to má za smysl). To byl také důvod tak pozdního zahájení kumite.

První na řadu v dost početně obsazené kategorii přišel Honza Hruška, který měl z jeho strany trošku divočejší první zápas, ale dokázal ho vyhrát 1:0. Ve druhém kole už to bylo klidnější a více o technikách a výsledek byl opět 1:0 pro Honzu. V semifinále narazil na soupeře z Českých Budějovic, kterého porazil v krásném zápase 4:2 a postoupil do finále. V souboji o zlato narazil na protivníka z KCK, který zápasil s respektem. Dovolil tak Honzovi, aby ovládal střed tatami a dal najevo svou převahu v zápase. Souboj skončil 0:0 a na praporky Honza vyhrál v poměru 2:1 a odvezl si domu ZLATO! Byl to výborný výkon!

V nejobsazenější kategorii (35 závodníků) nastoupil Michal Bryška, který se potřebuje ještě vyzávodit a získat nějaké zkušenosti. Bojovnost bohužel nestačila a Michal proti soupeři, který byl skoro o hlavu větší prohrál 0:3. V repasáži už šanci nedostal.

Jako další šel na řadu Odra Doleček, který svůj první zápas neprávem prohrál, kdy za stavu 2:0 pro Ondru rozhodčí uznali soupeři kop na hlavu, který směřoval do rukou Ondry a ještě k tomu na úroveň hrudního koše. Toto jsou přesně ty momenty, kdy lituji, že se naše zápasy nenatáčí, protože by protest byl na místě. Souboj o třetí místo Ondra prohrál v poměru 1:4, kdy opět rozhodčí nesmyslně uznali soupeři oicuki na hlavu přes kryt. Nic to ale nemění na tom, že Ondra potřebuje zapracovat na své dynamice a projevu technik. Věřím, že až tohle natrénuje, začne vyhrávat.

Poslední nadějí na placku byl Martin Bryška, který ve svém první zápase vedl 2:0, ale poté se soupeř vyfauloval, takže zápas skončil předčasně. Ve finále Martin nestačil na kumiťáka z Lichnice a prohrál 1:4. Stříbro je i tak super výsledek.

Kroula


Výsledky:

1. místo – Jan Hruška

2. místo – Martin Bryška

5. místo – Ondřej Doleček