Pohár nadějí v České Lípě 2023

autor: | Bře 31, 2023 | Novinky

Druhá letošní závodní zastávka nás zavedla na sever republiky. 9 našich začínajících členů přijelo bojovat o cenné kovy v konkurenci téměř 400 závodníků z Čech a Polska! V kategorii kata jsme žádnou medaili nezískali, za zmíňku stojí druhé kolo Kryštofa Trávníčka a třetí kolo Mikuláše Zábrodského. Slušně kata odcvičil také Martin Pech, který však narazil na silného soupeře.

 V kumite jsme již zaznamenali znatelně lepší výsledky. V kategorii žákyň 10 – 11 let spolu nastoupili Bětka Kaválková a Anička Fruhaufová. Bohužel obě děvčata měli ospalejší nástup do zápasů a obě podhleli. Bětka měla šanci zabojovat o třetí místo a porazit soupeřku Aničky, což se jí nakonec podařilo a aktivním výkonem zvítězila 4 : 0 a vybojovala třetí místo. V kumite mladších žáků 7 – 9 do do 30 kg bojoval Matěj Kalousek, který i přes svojí aktivitu měl až příliš nepřesných technik a do dalších kol nepostoupil. Martin Pech v kategorii nad 30 kg předvedl v prvním kole solidní výkon, který stačil na postup mezi nejlepší čtyři. Na semifinalistu však již nestačil a musel bojovat o třetí místo. I přes velkou snahu však prohrál a zůstal těsně pod stupni vítězů. Ve stejné kategorii jako Martin nastoupil i Marián Pokorný. I on je začínající závodník a popravdě mu soupeř příliš šancí nedal a Marián vypadl v prvním kole. V kumite mladších žáků 10 – 11 let nad 35 kg nastoupili Kryštof Trávníček a Mikuláš Zábrodský. Oba kluci měli v prvním kole volný los a bojovali o finále. Bohužel ani jednomu z nich se postoupit nepodařilo. Mikuláš si však spravil chuť o třetí místo, kde zvítězil a získal druhou medaili pro oddíl. Ve starších žácích do 39 kg nastoupil loňský mistr republiky Radim Šebetka, který letos bude bojovat s váhovým handicapem. V prvním kole postoupil dále až na praporky. V semifinále si se soupeřem zkušeně poradil a ve finále ho čekal ostřílený borec z Krumlova. I přes váhovou a výškovou postavu zvládl Radim takticky zápas jako správný mazák a odváží si z vyšší kategorii první zlato! Jako poslední nastoupila v kumite dorostenek do 54 kg Anička Kubátová, která se loni vrátila do oddílu po delší odmlce. Na to, že závodila se žlutým páskem proti zkušeným holkám se jí povedla nečekaná věc, když dvěma vítěznými zápasy postoupila až do finále. Tam už jí čekala favoritka, která nenechala nic náhodě, ale i tak Anička vybojovala skvělé druhé místo.

Do České Lípy jsme jeli sbírat zkušenosti, neboť 6 z 9 závodníků zažili vůbec prvně takto velké závody. Víme na čem dál makat, další zastávkou je národní pohár v Třebíči první víkend v dubnu.

1. Radim Šebetka – st. žáci -39 kg
2. Anička Kubátová – dorost -54 kg
3. Bětka Kaválková – ml. žáci -42 kg
3. Mikuláš Zábrodský – ml. žáci + 35 kg