Pohár nadějí – Česká Lípa

autor: | Dub 11, 2017 | Novinky

V sobotu 8.4.2017 jsme vyrazili na turnaj – Pohár nadějí do České Lípy. Do zápasů KUMITE nastoupili dva závodníci Ondra Doleček a Šimon Kunvalský.

Pro Ondru to byli první závody v letošní sezóně a také nastoupil do nové kategorie starší žáci (loni byl mladší žák). V prvním zápase si soupeře z Mostu zkušeně hlídal a dvakrát bodoval úderem na hlavu a dostal se do vedení 2:0. Soupeřovi útoky byli velmi nepřesné a Ondra si vedení udržel a postoupil do finále. V boji o zlato proti Ondrovi nastoupil zkušený soupeř ze Sadské. Ondra si nevedl špatně a bojoval ze všech sil, ale chyběl mu důraz v technikách a boj o zlato nakonec prohrál 1:2. 

Šimon si už ve Vamberku vyzkoušel boje ve starších žácích, ale přesto nastupoval s nejistotou. V prvním kole nastoupil proti soupeři z klubu KCK Team a už na začátku bylo vidět, že se Šimon držel zpátky. Soupeři se povedlo bodovat kopem mawaši na záda a Šimon hned ztrácel 0:2. V druhé půlce zápasu ze Šimona opadla nejistota a povedlo se mu získat úderem na břicho bod a náskok soupeře zkrátil na 1:2, ale už další bod se nepovedlo získat a Šimon prohrál a musel čekat, zda dostane šanci bojovat o třetí místo. Bohužel se soupeř přes další kolo nedostal, a tím skončila naděje na repasáž.

Po dlouhých hodinách čekání na zápasy jsme domů nakonec vezli druhé místo zásluhou Ondry Dolečka a kluci si odvezli nové zkušenosti.

Ivanka

img_20170408_180341