Pohár nadějí 2022

autor: | Kvě 5, 2022 | Novinky

O čarodějné sobotě jsme vyrazili na 27. ročník Poháru nadějí v České Lípě. Pět zástupců našeho klubu se zapojilo do bojů o cenné kovy v kategoriích kumite.

Jako první nastoupili v kategorii ml. žáci 10-11 let –30kg Radim Šebetka. Radim si v zápase nevedl špatně, ale jeho techniky byly bohužel o něco pomalejší než soupeře, a to vedlo k prohře 1:7. Sice výsledek zápasu nebyl příjemný, ale přesto si Radim odvezl stříbrnou medaili. V kategorii st. žáci -52kg nastoupil Honza Hruška, který si v prvním zápase vedl velmi dobře a dostal se do vedení 3:0. Poté se soupeř sám při došlapu zranil a Honza předvedl ukázkově fair play a už soupeře netlačil a v klidu dovedl zápas do vítězného konce 5:0. Druhý zápas byl velice vyrovnaný a Honzovi se podařilo vyhrát 3:0 a získal krásné první místo.

Následovali kategorie dorostenců, kde jsme měli zastoupení dvou závodníků. V kategorii -57kg nastoupil Láďa Bečvář. V prvním zápase měl Láďa všechny techniky rychlejší než soupeř, ale protože jich spousta bylo nepřesných, tak zápas skončil pouze 2:0 pro Láďa. Finálový zápas byl velice vyrovnaný, ale bohužel Láďa doplatil na nepřesnost technik a zápas prohrál 1:3 a odvezl si 2. místo. Jako další nastoupil Michal Bryška v kategorii -63kg. V prvním zápase Michal předvedl velice zkušený výkon a zvítězil 4:0. Ve finále se Míša velice trápil, co v předchozím zápase dělal výborně, teď jakoby ani neuměl. Zápas skončil 4:7 a Míša získal druhé místo.

V juniorské kategorii jsme měli jednoho zástupce Alexandra Pirkla. Alex se v prvním zápase nemohl probudit. Všechny techniky byly pomalé a nedotažené a to vedlo k prohře 0:6. V druhém zápase v boji o třetí místo si vedl o poznání lépe. Do tohoto zápasu vložil velkou bojovnost. Nakonec prohrál 0:9, ale zápas to byl výrazně lepší.

Kluci vědí, že je potřeba ještě hodně makat, ale domů jsme vezli kouzelné výsledky.

Ivanka

Výsledky:
1.místo Jan Hruška st.žácí -52 kg
2.místo Radim Šebetka ml.žácí 10-11 let -30 kg
2.místo Ladislav Bečvář dorostenci -57 kg
2.místo Michal Bryška dorostenci -63 kg