Pardubický koníček 2023

autor: | Čvn 28, 2023 | Novinky

Poslední závody v letošním školním roce absolvovalo 17 ústeckých karatistů v Pardubicích. Tentokráte se závodilo ve všech věkových kategoriích, včetně začátečníků. V dopoledním bloku probíhali soutěže kata, kihon-ido a Agility, což je překážková dráha. V agility jsme zaznamenali pouze jednu medaili, skvělé druhé místo vybojoval Maxim Motulenko. V katách se nám dařilo lépe, když třetí místo obsadila Anička Fruhaufová a překvapivé druhé místo kumiťák Radim Šebetka, který prošel hladce třemi koly až do finále, kde na něho čekal specialista na kata. Třetí místo ještě vybojoval v kata Michal Bryška. V kihon-ido jsme zaznamenali také pouze jednu medaili, již druhou vybojovala Anička Fruhaufová.

V odpoledním bloku kumite jsme již kralovali a medailově obsadili téměř každou kategorii, do které naši svěřenci nastoupili. Na medaili nedosáhl Matěj Kalousek, který přitom začal skvěle, když první zápas deklasoval soupeře před časovým limitem 8:0. Další dva zápasy bohužel prohrál a obsadil 5. místo. Třetí místo obsadili Adéla Poláková a Alžbeta Kaválková, kterým k medaili pomohl jednodušší los.

Skvěle se dařilo Aničce Kubátové, která ve své váhové kategorii dorostenek obsadila druhé místo a OPEN dokonce po dravém boji vyhrála! Na vítězné vlně se svezli také Kryštof Trávníček, Anička Fruhaufová a Radim Šebetka, kteří si odvezli pohár za 1. místo. Svůj den mě také Honza Hruška, který vyhrál svojí váhovku a i v OPEN byl ve finále. Bohužel náskok 2:0 neudržel a odvezl si stříbro. Obdobně si vedl i Michal Bryška. Ve váze obsadil 2. místo, když ve finále svedl s favoritem vyrovnaný boj. V OPEN jeho výkon gradoval a po zásluze zvítězil. Poslední v kategorii juniorů byla Anička Hošáková, která se postupem času zlepšuje a její výkon stačil na druhá místa ve váze i v kategorii OPEN.

V kategorii muži U21 vybojovali třetí místa Saša Pirkl, který předvedl životní výkon a také Adam Hošák.

Třetí místo získal Ondra Doleček, kterého na cestě do finále zastavil Bohouš Dušek, který váhovku vyhrál. V kategorii muži – 75 kg se ve finále potkali Ondra Doleček a Bohouš Dušek, který využil své zkušenosti a podruhé zvítězil. Lepšící formu předvedl také Adam Hošák, který v mužích do 67 kg nenašel přemožitele.

Oddíl celkem získal 25 medailí a v týmech se umístil na 4. místě z 18 zůčastněných oddílů. Začínají se projevovat dva silné nábory a máme tak do budoucna na čem stavět.

Výsledky:

1. Místo

Kryštof Trávníček
Anna Fruhaufová
Radim Šebetka
Anna Kubátová
Jan Hruška
Michal Bryška
Bohuslav Dušek
Bohuslav Dušek
Adam Hošák 

kumite ml. žáci 10 – 11 let + 40 kg
kumite st. žákyně 12 – 13 let
kumite st. žáci 12 – 13 let – 40 kg
kumite dorostenky OPEN
kumite dorostenci – 57 kg
kumite junioři OPEN
kumite muži U21 – 75 kg
kumite muži – 75 kg
kumite muži – 67 kg

2. Místo

Anna Fruhaufová
Maxim Motulenko
Radim Šebetka
Anna Kubátová
Jan Hruška
Anna Hošáková
Anna Hošáková
Michal Bryška
Ondřej Doleček

kata st. žákyně
agility ml. žáci 7 – 9 let
kata st. žáci
kumite dorostenky – 54 kg
kumite dorostenci OPEN
kumite juniorky – 66 kg
kumite juniorky OPEN
kumite junioři – 68 kg
kumite muži – 75 kg

3. Místo

Anna Fruhaufová
Adéla Poláková
Alžběta Kaválková
Adam Hošák
Ondřej Doleček
Michal Bryška
Alexandr Pirkl

kihon – ido st. žáci
kumite ml. žákyně 10 – 11 let + 40 kg
kumite ml. žákyně 10 – 11 let – 40 kg
kumite muži U21 – 75 kg
kumite muži U 21 – 75 kg
kata junioři
kumite muži U21 + 75 kg