Otevřené mistrovství Moravy a Slezska

autor: | Kvě 9, 2016 | Novinky

Druhý květnový víkend se vydal náš oddíl s pěti závodníky do Jeseníku na další z mezinárodních závodů, které se současně započítávají do nominace ma mistrovství republiky.

Jako první nastoupil v kategorii mladších žáků do 30 kg Ondra Doleček. Ve velmi bojovném prvním zápase zaslouženě postoupil do finále. V tom brzy prohrával 4:1, když mu soupeř dokázal bodovat kopem na hlavu. Dvě vteřiny před koncem však Ondra asi vůbec poprvé v životě kopl uramawaši džodan a zápas vyrovnal. Bohužel v čase 0:00 ještě soupeři uznali techniku, která byla velmi sporná. Ondra si tak odváží druhé místo a předvádí v posledních závodech velký progres. Další naší nadějí byl ostřílený Nikolas Olšavský. Měl nejnabitější kategorii ze všech, což pro něho nebyl problém a dvěma zápasy prošel do finále. V tom potkal rovnoceného soupeře a zápas byl hodně o taktice a nebylo v něm příliš technik. Nikolas si poradil především s výškovým hendikepem a připsal si tak další cenné vítězství. Dalším závodníkem z Ústí byl Kuba Šustík. Na něm bylo vidět, že ještě nemá takové zkušenosti a navíc letos prvně nastupuje v kategorii starších žáků. V prvním kole nakonec na soupeře nestačil. Ten se stal vítězem a Kuba mohl nastoupit v repasáži o třetí místo. I přesto, že byl jeho projev lepší než v prvním zápase, na soupeře nestačil především pohybem a obsadil celkové páté místo. Další, kdo přešel mezi starší žáky je Martin Bryška. V kategorii do 50 kg si nepočínal špatně, bodově to však na vítězství nestačilo. Martin má však dobré fyzické předpoklady a tvrdé techniky, které se mu budou do dalších bojů hodit. Vzhledem k málo obsazené kategorii získal třetí místo. Podobný průběh měla i kategorie dorostenců do 57 kg, kde nastoupil Marián Olšavský. Ve svém zápase nepředvedl takticky příliš dobrý zápas a takovéto soupeře by měl se svými zkušenostmi pravidelně porážet. I přesto získal celkové třetí místo.

Určitě je na čem makat a co vylepšovat, důležitým aspektem je fakt, že o závody mají naši členové zájem. Posledním závodem před letními prázdninami bude národní pohár žáků v polovině června v Lovosicích.

Luboš

IMAG0303 IMAG0309