NP v Hradci Králové

autor: | Kvě 31, 2018 | Novinky

Domácí oddíl naplnil po jednom závodníkovi všechny tři věkové kategorie na NP dorostu, juniorů a seniorů v Hradci Králové.

Prvním závodníkem byl ostřílený Honza Vaňous, který nastoupil v seniorech do 84 kg. V prvním zápase se projevily Honzovi zkušenosti a soupeře s přehledem porazil. V semifinále narazil na závodníka z Neratovic, se kterým držel vyrovnané skóre až do samého konce. Váňa sice tlačil, ale tři útoky po sobě však viděl vždy pouze jeden rozhodčí a ke vší smůle při kontru rozhodčí rozhodli (2:1) ve prospěch soupeře a Váňa již nedokázal skóre 1:0 několik vteřin do konce otočit. Nastoupil tak k boji o třetí místo, kde brzy vedl již 5:1, ale bohužel Honzova fyzička nepatří k nejlepším a soupeř na samém konci vyrovnal na skóre 6:6. Naštěstí Honza bodoval jako první a po zásluze si vybojoval třetí místo a postup na mistrovství České republiky.

Další nastoupil Marián Olšavský v kategorii juniorů do 61 kg. Bohužel Marianova příprava na závody je omezena jeho studiem. I přesto podal proti budoucímu finalistovi vyrovnaný a bojovný výkon. Nakonec prohrál 2:0 díky kopu na záda, ale jeho vystoupení působilo pozitivně. Díky losu a nasazení obsadil třetí místo.

Poslední nastoupil Martin Bryška v kategorii dorostu do 63 kg, který neměl svůj den, působil unaveně a techniky neměli potřebnou rychlost. Budeme věřit, že se to do příště zlepší.

Luboš