Národní pohár v České Lípě

autor: | Dub 11, 2017 | Novinky

V neděli 9. dubna jsme se vydali pouze s jedním závodníkem, juniorem Mariánem Olšavským na národní pohár. Ostatní mládí závodníci nám dorůstají a v příštím roce budeme mít z 10 starších žáků dorostence, takže účast bude určitě vyšší. Marián nastoupil ve své váze v prvním kole proti těžkému soupeři z Českých Budějovic. Ze začátku začal prohrávat 2 : 0, ale po chvíli ukázkovým kopem uramawaši obrátil skóre na 3 : 2. Když soupeř tlačil, Marián zabodoval úderem na hlavu a bylo rozhodnuto. Ve druhém kole ho čekal reprezentant z Ústí nad Labem. V první polovině měl soupeře převahu, dostal se do vedení 2 : 0. I přes Mariánovu snahu se již do konce zápasu skóre nezměnilo. Soupeř mu však zajistil boj o třetí místo. V něm si Marián se soupeřem, kterého běžně poráží nepočínal příliš takticky správně, ke konci mu docházeli síly a zápas prohrál a obsadil celkové 5. místo.

Náladu si spravil v kumite teamů, kde nastoupilo celkem sedm družstev. Marián byl ve výběru se závodníky z Prahy a Lichnice. V prvním kole prošli čistě 2 : 0. Ve druhém je čekal těžký soupeř z Českých Budějovic. První zápas výběr s Mariánem vyhrál, druhý remizoval a Marián tak musel rozhodnout. Ve velmi tvrdém zápase předvedl svůj nejlepší výkon a zařídil cenné vítězství 4 : 3 a vítězství týmu 2,5 : 0,5.

Ve finále je čekal soupeř z Ústí nad Labem. Únava a technická převaha rozhodla o celkovém druhém místě, když se ze tří zápasů podařilo pouze jednou remizovat.

Marián si z nároďáku odvezl pět cenných zápasů, které ho zase posunuli o kousek dále a mohl si lépe zvykat na novou věkovou a hmotnostní kategorii.

Luboš

imag1015