Mistrovství České republiky 2018 v Jidřichově Hradci

autor: | Pro 13, 2018 | Novinky

Vyvrcholení karatistické sezóny proběhlo druhý prosincový víkend na jihu Čech. V sobotním bloku se představil v seniorech pouze Honza Vaňous a to hned ve dvou kategoriích.

Již ve své váhovce do 84 kg předvedl, za na republiku patří. V prvním kole si poradil se závodníkem z Pardubic. V semifinále narazil na reprezentanta z Českých Budějovic, na kterého technicky nestačil. V boji o třetí místo narazil na dalšího reprezentanta z Usti nad Labem. Zápas vypadal jednoznačně, když Honza začal prohravaz 4:0. Nevzdal to, zamakal a krásným podmětem se zakončením získal 3 body. Soupeř si však závěr zápasu pohlídal a Honza tak vybojoval cenné 5. místo. V kategorii BRH odpadl první soupeř pro zranění. Ve druhem kole po vyrovnaném boji Honza v zápase zvítězil a opět postoupil do semifinále. V něm narazil na dalšího reprezentanta z Českých Budějovic, který se účastnil letošního MS v Madridu. Honza rozumnou taktikou neblaznil a šetřil síly na boj o třetí místo, ve kterém potkal bývalého repre z Prahy. Bohužel již šestý zápas a 18 minut čistého času s nejlepšími borci z ČR ubral hodně sil. Honza na soupeře nestačil, ale i tak získal další páté místo!!!

V neděli nastoupili za náš oddíl hned tři borci. Jako první nejmladší Honzík Hruška, který v mladších žácích 7 – 9 let do 32 kg předvedl životní formu. V prvním zápase porazil soupeře z Českých Budějovic jasně 4 : 1 a postoupil mezi osm nejlepších karatistů. I druhé kolo měl skvěle rozjeté, když vedl již 2 : 0. Bohužel soupeř dvěmi spornými kopy zápas otočil, ale i tak předvedl Honza skvělý výkon a na jeho první republiku byl jeho výkon velmi, velmi dobrý! Jako další nastoupil ostřílený Nikolas Olšavský ve starších žácích od 52 kg, který před republikou vyhrál hned tři závody. První zápas si zkušeně pohlídal a obdobně mělo probíhat i druhé kolo. V něm měl Nikolas velkou převahu, ale opakované útoky na hlavu byly ohodnoceny faulem a Nikolas tak bohužel překvapivě vypadl a republika pro něho skončila. Po povedené sezóně je to velká škoda, obzvlášť, když mistra a vícemistra republiky dokázal letos opakovaně porazit. Poslední nastoupil Ondra Doleček ve starších žácích do 39 kg. Bohužel soupeři hned na začátku uznali kop na hlavu, který Ondra vykryl a prohrával 3 : 0. Ondra začal tlačit, dal bod na hlavu a ke konci zápasu také kop na hlavu za 3 body, který bohužel viděl pouze jeden rozhodčí. Pro Ondru tak závody také skončili. Nikolas i Ondra přestupují do dorostu a po povedených sezónách v žácích jim přeji další úspěchy. Z republiky odjíždíme bez medaile, ale s pocitem, že jsme si vše odmakali a máme na čem stavět.


Výsledky:

Jan Vaňous     5. místo senioři – 84 kg
Jan Vaňous     5. místo senioři BRH