MČR České Budějovice 2021

autor: | Pro 13, 2021 | Novinky

Vrchol sezóny a poslední závod v letošním roce se uskutečnil na jihu Čech. Z Ústeckých borců se podařila nominace na soutěž kumite čtyřem nadějím. Jako první nastoupil Vojta Dušek v kategorii dorost – 52 kg. Vojta šel bohužel do zápasů se zraněním kolene, což značně ovlivnilo jeho výkon. Ve svojí skupině absolvoval za krátkou dobu 3 zápasy, bohužel ani jeden se mu nepodařilo vyhrát. Ale již samotná nominace mezi 8 nejlepších dává tušit, že další sezóna bude povedená. V Juniorech – 61 nastoupil ostřílený Ondra Doleček, který si však zamotal postup již v prvním zápase, kde remizoval 1:1, ale soupeř zvítězil díky udělenému prvnímu bodu. Ten samý soupeř však prohrál se třetím v kategorii. Ondra naštěstí další zápas těsně vyhrál a o jeden bod postoupil mezi 4 nejlepší a měl již jistou medaili. Díky nepovedenému zápasu však o finále nastoupil proti favoritovi a budoucími mistru republiky. Soupeře již znal a většinu zápasu držel naděje, nakonec však Ondra těsně 1 : 0 podlehl a získal krásné třetí místo. O kategorii výše, v juniorech – 68 kg nastoupil Adam Hošák. Ten své počínání v prvním zápase začal vedením, které však neudržel. Ve druhém zápase na soupeře také nestačil. Třetí zápas opět vedl, ale opět nedokázal soupeře udržet. Ze skupiny nepostoupil, ale zkušenosti jsou k nezaplacení a víme, co máme zlepšit, aby se Adam posunul a aby to třeba za rok cinklo.

Jako poslední nastoupil Bohouš Dušek v kategorii junioři – 76 kg. Bohouš za celý rok neprohrál v Čechách jediný zápas a byl tak favoritem kategorie. Toto potvrdil již v kvalifikaci, kde vyhrál dva zápasy. Postoupil tak mezi 4 nejlepší. V semifinále si zkušeně se soupeřem poradil a ve finále narazil na domácího závodníka z Budějovic. Od začátku měl Bohouš převahu, zvítězil rozdílem třídy 5 : 1 a získal titul mistra republiky!!!! Bohouš bude nominován do nejlepšího sportovce okresu.

Čtyři závodníci tak získali 2 medaile, což je skvělý úspěch. Co mrzí je nedělní neúčast našich talentů v žákovských kategoriích. Hodně členů odešlo a silný nábor přetavíme na medaile nejdříve za 2 roky.

Každopádně i přesto, že do května letošního roku jsme nemohli karate provozovat, objeli jsme 10 závodů, absolvovali letní soustředění, povedl se nám silný nábor nových členů a je tak na čem stavět.