MČR 2023

autor: | Pro 18, 2023 | Novinky

Dvou denní vrchol sezóny MČR v Karlových Varech byl letos co do účasti ze strany našeho oddílu skromnější.

V sobotním programu jsme měli sourozenecké zastoupení Anna a Adam Hošákovi. V tento den se všechny kategorie jeli tzv. brazilským způsobem (dvě poloviny a každý s každým). Anička v kategorii juniorky -66kg měla opravdu velikou konkurenci a bohužel na ani jednu soupeřku ze dvou (jedna soupeřka se nedostavila) nestačila a tím pro ni cesta na MČR skončila. Celkově Anička skončila na 5. místě.
Adam v kategorii U21 -75kg neměl špatný los, ale věděli jsme, že hned první zápas bude pravděpodobně postupový, protože se jednalo o papírově srovnatelného soupeře. Bohužel si to Adam nepohlídal a zápas prohrál. Ve druhém sice splnil „povinnou“ výhru, ale ve třetím zápase opět narazil na reprezentanta ČR a prohrál. Vzhledem k tomu, že v ostatních zápasech nedošlo k nějakému překvapení, tak se naplnilo to, co jsme si mysleli na začátku a to, že se bude chleba lámat hned při první zápase. Adam tak obsadil na 5. místo.

V nedělním bloku jsme měli pouze jedno zastoupení a to Ráďu Šebetku v kategorii st. žáci -40kg. Kategorie v tento den se jely klasickým vyřazovacím pavoukem. Ráďa byl dobře rozcvičený, dobře namotivovaný, ale ve druhém zápase (první měl free, protože nepřijel soupeř) jako by ho přemohla tíha okamžiku a nervozita. Nedokázal nic vymyslet a když už nebyl čas a musel útočit, tak ho soupeř pár vteřin před koncem kontroval a Ráďa prohrál. Štěstí v neštěstí bylo to, že se probojoval až do finále a tím pádem mohl Ráďa nastoupit do boje o třetí místo. Zde plnil takticky vše na čem jsme se dohodli a krásně kontroloval zápas a zkoušel vést i útoky, ale ani jeden neskončil bodem a muselo tak přijít na řadu rozhodování na základě praporků (nerozhodný stav 0:0). Zde se projevila výšková a váhová převaha soupeře, který i přes stejnou aktivitu ovládal po celou dobu střed zápasiště a tak v poměru praporků 1:3 Ráďa prohrál a obsadil 5. místo.

Toto MČR se tedy neslo ve znamení bramborových medailí (4. místa se neudělují), které jsme získali 3 ze 3.