MČR 2022

autor: | Pro 7, 2022 | Novinky

Úspěšné vystoupení ústeckých karatistů na mistrovství České republiky v Prostějově!!!

První prosincový víkend se konal vrchol závodní karatistické sezóny, tentokráte v Prostějově. Z nominací národních pohárů se probilo sedm domácích.

V sobotu se v kategorii dorostenci do 63 kg představil Michal Bryška. Své představení začal dobře, dostal se rychle do vedení, které si držel téměř celý zápas. Poté však neuhlídal soupeře, který kopem z otočky 10 vteřin před koncem zápas rozhodl. Ve druhém zápase dostal Michal silný kop do hlavy a musel navštívit nemocnici, aby se vyloučilo nějaké větší zranění. Tím bohužel účinkování skončilo, o to větší škoda, že s budoucím mistrem republiky svedl vyrovnaný zápas. V juniorech do 68 kg nastoupil medailista z předchozích dvou mistrovství republiky, Ondra Doleček. Bohužel nebyl zdravotně fit a ani v jednom ze třech zápasů ve skupině nedokázal zvítězit a tím jeho účinkování skončilo. V kategorii U21 do 75 kg nastopil Adam Hošák. I jeho zastihl podobný osud jako Michala, dostal se v zápase rychle do vedení, ale 5 vteřin před koncem si také nechal kopnout do hlavy. Nakonec těchto pár vteřin rozhodlo o tom, že Adam nezíská třetí místo, neboť v dalším zápase prohrál. Adam si však zlepšil náladu v kategorii seniorů do 67 kg, kde se mu podařilo na začátku kvalifikace zvítězit. Další zápas sice prohrál, ale i tak postoupil mezi nejlepší čtyři. Tam už na soupeře nestačil, ale i tak si odváží svoje první umístění z mistrovství republiky!! V kategorii seniorů nastoupil loňský mistr republiky, Bohouš Dušek. Na začátku si počínal skvěle, když soupeře rozebral 9:0. Ve druhém, až příliš vyhroceném zápase Bohouš nakonec po boji prohrál a tento zápas mu nejspíše sebral šance poprat se o finále. V dalším zápase totiž nastoupil proti dalšímu kvalitnímu soupeři, ale už nebyla potřebná energie k vítězství a Bohouš tak musel v boji o finále nastoupit proti nejlepšímu závodníkovi z druhé větve. Bohužel v zápase prohrál, ale třetí místo ze seniorské kategorii je ceněné! Po dlouhých 15 letech se na republice objevil Luboš Felgr, když v kategorii masters + 40 let nejprve zvítězil v prvním kole a dostal se do finále. Tam bohužel přílišným respektem ze soupeře rychle prohrával a zápas již nedokázal otočit. Získal tak již svůj třetí titul vícemistra republiky.

V neděli jsme měli v žákovských kategoriích dvě želízka. První nastoupil ve starších žácích do 55 kg Honza Hruška. Hned v prvním kole narazil na pozdějšího finalistu, na kterého nestačil, ale měl šanci repasáže. Ve vyrovnaném zápase bohužel začal prohrávat a přílišným tlakem se vyfauloval a zavřel si tak cestu k medaili. Poslední a papírově největší nadějí víkendu byl v kategorii mladší žáci do 30 kg Radim Šebetka. V prvním kole měl volný los. Ve druhém nastoupil suverénním způsobem na zkušeného soupeře z Budějovic a rozdílem třídy zvítězil 9 : 0, když dokázal bodovat kopem hned ve třech případech. Postoupil tak do odpoledního finálového bloku, kde se očekával vyrovnaný zápas. Ráďa ovšem nenechal nic náhodě, soupeře zasypal technikami a před limitem zvítězil jasně 8 : 0 a stal se tak MISTREM republiky!!!

 Ústečtí tak skvěle reprezentovali svoje město a svůj oddíl a čtyřmi medailemi z vrcholné akce potvrdili, že karate je v pardubickém kraji stále na vysoké úrovni.

Výsledky:

1. místo Radim Šebetka                    mladší žáci – 30 kg

2. místo Luboš Felgr                         masters + 40 let

3. místo Adam Hošák                        senioři – 67 kg

3. místo Bohuslav Dušek                   senioři – 75 kg

5. místo Michal Bryška                      dorostenci – 63 kg

5. místo Adam Hošák                         U21 – 75 kg

7. místo Ondřej Doleček                    junioři -68 kg

7. místo Jan Hruška                            starší žáci -55 kg