Letohradský Jelínek 2023

autor: | Bře 26, 2023 | Novinky

První letošní závody se konaly v sousedním městě Letohrad a byly to závody určené výhradně pro začínající závodníky.

Na závodech proběhlo hned několik vyhlášení. Ústecký oddíl se stal třetím nejúspěšnějším klubem v pardubickém kraji za rok 2022, Luboš Felgr získal ocenění za rozvoj karate a Ruda Vyhnálek cenu za dlouholetou činnost.

Tradičně jako první byla na pořadu dne soutěž KATA a souběžně s ní probíhaly zápasy i v KIHON-IDO. Mikuláš Zábrodský se dostal až do 3. kola, kde sice prohrál, ale i tak to byl dobrý výkon. Anička Kubátová první kolo vyhrála v poměru 2:1 a postoupila tak do finále, kde dokázala zvítězit a odváží si tak 1. místo z KATA. Vít Weinfurter v KATA obsadil 3. místo a dobrým výkon si přenesl i do KIHON-IDO, kde skončil na 2. místě.

Po obědové pauze začala soutěž KUMITE, kde jsme již tradičně měli větší ambice na umístění. Anička Kubátová předvedla ve finále hezký zápas, který bohužel prohrála na výhodu prvního bodu soupeřky (stav byl 2:2). Tobias Mareška si v prvním zápase poradil se soupeřem 4:2. Ve druhém kole vyhrál v poměru 2:0 a ve finále prohrál 1:3, takže si odváží krásné 2. místo za super výkon. Petr Pospíšil první zápas vyhrál 5:2 a ve finále nestačil na soupeře a obsadil další 2. místo. Mikuláš Zábrodský ve finále vyhrál na výhodu prvního bodu za stavu 3:3 a získal tak pro náš oddíl 1. místo. Alžběta Kaválková v boji o třetí místo zaspala trochu začátek, ale krásně začala dotahovat což se bohužel nepodařilo a svůj boj o bronz prohrála 6:8. Ostřílený matador Radim Šebetka poprvé naskočil do kategorie st. žáků a to do sloučené váhové kategorie, kde první zápas sice prohrál, ale o třetí místo nenechal nic náhodě a vyhrál 2:0. Anna Fruhaufová první zápas vyhrála 2:0 a ve finále podlehla soupeřce a přidala tak další stříbro do sbírky.