Kvalifikační turnaj 2023

autor: | Pro 18, 2023 | Novinky

25.11. jsme se se dvěma závodníky zúčastnili kvalifikačního turnaje na MČR v České Lípě.

Radim Šebetka, který letos přestoupil do starších žáků bohužel i kvůli nemoci stále neměl nominačku a tak náš oddíl reprezentoval v kategorii st. žáci -40 kg, kde nenašel za 4 zápasy přemožitele a ovládl tak kvalifikační turnaj! Ve všech zápasech i přes výškovou i váhovou převahu soupeřů dokázal vždy jako první bodovat. Jeho výkon na těchto závodech byl jedním z nejlepších za uplynulou sezónu a doufejme, že si formu udrží i na MČR.

Druhým adeptem na postup byl Adam Hošák, který to zkoušel rovnou ve dvou kategoriích. První na řadu přišla U21 -75kg, kde Adam vyhrál první dva zápasy a poté podlehl až ve finále, které se dlouhou dobu zdálo dost vyrovnané, ale Adamovi tzv. došlo. Druhým místem si ale nominaci na MČR vybojoval, takže úkol splněn!
Druhou kategorií byli muži -67kg, kde první zápas s převahou vyhrál, ale ve druhém narazil na reprezentanta ČR, na kterého nestačil a v malém finále (brazilský styl) narazil opět na přemožitele z U21 a ani tentokrát nebyl úspěšný a nominačku z této kategorie nezískal.