Grand Prix – Hradec Králové

autor: | Kvě 4, 2016 | Novinky

30.4. – 1.5. 2016 se konaly závody Grand Prix Hradec Kralové pro všechny věkové kategorie, kdy v sobotu byly na programu kategorie dorostenců, juniorů, U21 a seniorů a v neděli všechny žákovské kategorie. Závodů se účastnili závodníci ze 12. států. Pro některé naše závodníky to byly první mezinárodní závody a nabírali cenné zkušenosti.

Sobota

V sobotním programu jsme měli pouze jedno zastoupení a to Mariána Olšavského v dorostencích -57kg. Marián bohužel svůj první zápas proti slovenskému reprezentantovi nezvládl a podlehl mu 0:5. Po dlouhém čekání zdali dostane druhou šanci v repasáži nastoupil slovenský reprezentant proti reprezentantovi z Norska k semifinálovému boji, kde mu podlehl 0:1 a Marián tak druhou šanci nedostal a s turnajem se rozloučil.

Neděle

Na nedělní část turnaje se náš tým skládal z pěti závodníků – Nikolas Olšavský, Ivan Jetmar, Ondra Doleček, Martin Bryška a Jakub Šustík. Nikolas předvedl vyrovnaný první zápas, ale se smůlou prohrál 0:3, kdy se soupeři povedlo mawashi-geri na hlavu na začátku zápasu. Zbytek zápasu soupeře tlačil a bojoval do poslední vteřiny. Jeho protivník ho vytáhl do repasáže, ale i zde Nikolas neměl štěstí a prohrál v boji o lepší umístění 0:2. Ivan svůj první zápas prohrál se závodníkem ze Slovenska 0:6, který ho vytáhl do repasáže, kde Ivan ani v boji o třetí místo neuspěl a prohrál 0:4. Ondra do prvního zápasu nastoupil proti závodníkovi z Ukrajiny, kde si vedl dobře a bojoval statečně. Ukrajinec byl kousek od vyloučení za fauly, ale nakonec Ondra prohrál 0:3, když se soupeři podařilo třikrát zabodovat útoky na hlavu. Jeho soupeř se nakonec v zápase o semifinále vyfauloval, tudíž se Ondra do repasáže nedostal. Kuba v prvním zápase podlehl závodníku z Lotyšska 0:4, kde všechny body byly za útoky na hlavu. Posledním naším závodníkem byl Martin, který si v prvním zápase vedl dobře, ale jeho výkon na soupeře nestačil a prohrál 0:4.

Jak je z výsledků patrné (ani jedna bodovaná technika za celý turnaj), kluci mají strašný problém s přesností a rychlostí techniky. Všichni do jednoho by si z toho měli vzít obrovské ponaučení a začít konečně na tréninku i mimo něj pořádně makat a víc se snažit pokud chtějí v tomto sportu něčeho dosáhnout a posouvat se dál. Faktem ale zůstává, že se jednalo o mezinárodní závody a naše mladší generace teprve získává cenné zkušenosti, ale to je nebude omlouvat do nekonečna. OS!

Kroula, Ivanka

Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána