AMČR 2016 – Pardubice

autor: | Čvc 14, 2016 | Novinky

27.6.2016 se konalo Akademické mistrovství republiky, kde náš oddíl letos reprezentoval pouze jediný zástupce, a to Jakub Kroulík. Vzhledem k tomu snad nebude vadit, když bude článek napsán v první osobě.

Letošní ročník AMČR byl postupovým rokem na Světové akademické hry v Portugalsku, a proto jsem očekával, že lidí bude hodně a konkurence bude vysoká. Opak byl ale pravdou. Závodů se zúčastnilo snad nejmíň závodníků za dobu mého působení na tomto typu závodů. Vzhledem k tak malému počtu závodníků a nemožnosti sloučit váhy, protože tyto závody byly postupové, jsem ve své kategorii Kumite muži -67 kg neměl žádného soupeře, takže mi automaticky připadnul titul akademického mistra ČR v této váze. Abych si zazávodil, rozhodl jsem se přihlásit do kategorie bez rozdílu hmotnosti, které se obvykle neúčastním. První kolo jsem byl FREE, takže jsem nastoupil rovnou do semifinále, kde jsem soupeře porazil 5:0 a postoupil jsem do finále. V samotném finále jsem nastoupil proti „klukovi“ cca 195cm velkému a 90kg těžkému.  Já měřím 168cm a vážím 66kg, ale to je BRH a já to respektuji. Zvolená taktika utahat soupeře dobrým pohybem a čekat na jeho zaváhání se dařila až do chvíle, kdy jsem se při pohybu do strany zapomněl krýt a soupeř toho využil a zabodoval kopem na střední pásmo. Výsledek se mi již nepovedlo zvrátit, takže jsem prohrál 0:2 a obsadil jsem 2. místo.

Po skončení všech kategorií následovala nominace na již zmíněné AMS v Portugalsku. Pro kategorii Kumite muži byla volná pouze dvě místa (zřejmě málo financí). Vzhledem k tomu, že jsem loni AMČR vyhrál (sloučené váhy -61,-67 a -75kg) a letos „také“, plus druhé místo z BRH, trochu jsem doufal a počítal s tím, že se na AMS podívám. Bohužel hlavní trenér (p. Vrbík) nominoval dvě nejtěžší váhy (-84kg a +84kg) s nesmyslným komentářem, že je zde větší šance úspěchu pro ČR. Dal tedy přednost jednomu nejmenovanému a málo zkušenému závodníkovi, který za posledních 5 let odjel pouze 4 závody. Já jsem byl bohužel nominován na AMS pouze jako náhradník. Toto rozhodnutí mě velice zklamalo a považuji ho za nespravedlivé.

Kroula

IMG_1872 IMG_2005 IMG_2020