3. kolo NP v Dubňanech 2022

autor: | Říj 18, 2022 | Novinky

Po prázdninové závodní pauze jsme opět najeli do ostrého módu a rovnou jako první závody jsme absolvovali NP v Dubňanech.

V sobotu byly na pořadu dne kategorie dorostu, juniorů, U21 a seniorů. První nastoupil v kategorii dorostenci -63kg proti budoucímu vítězi kategorie Michal Bryška, který si nevedl vůbec špatně, ale na soupeře nestačil a prohrál 0:1. V souboji o třetí místo za stavu 1:1 a pár vteřin do konce se Michaloj podařilo hezké mawashi geri a získal tak svoji první medaili🥉 z NP. V dorostenkách nás reprezentovala Anna Hošáková ve velmi početné kategorii, kde nestačila hned na první soupeřku, která Aničku do repasáže nevytáhla. V juniorech jsme měli jediného zástupce Ondru Dolečka, který se v prvním zápase trochu hledal, ale i díky zkušenostem dokázal soupeře porazit. Ve druhém kole, ale nestačil na budoucího vítěze, který byl ale hratelný a je tak velká škoda, že se nepovedl postup do finále. Vdolek si alespoň spravil chuť v boji o třetí místo, kde si pohlídal vedení a odváží si tak bronz🥉. V kategorii U21 jsme měli hned trojnásobné zastoupení – Alexandr Pirkl, Daniel Toppisch a Adam Hošák. Ani jednomu se však nepodařilo projít přes první kolo a po rozpačitých zápasech si odváži alespoň cenné zkušenosti. V kategorii mužů ještě zasáhl Adam, který zvrátil průběh prvního zápasu a vyhrál 3:2. Ve druhém však nestačil na soupeře a odváží si tak rovněž 3. místo🥉. Suma sumárum ze 6 závodníků se nám podařilo urvat 3 medaile což je snad dobrý příslib do budoucna.

Na žákovské kategorie jsme odjeli se dvěma ústeckýma borcema. První v kategorii mladších žáků 10-11 let -30 kg nastoupil Ráďa Šebetka. Na to, že letos objíždí republikové závody prvně si počíná jako mazák. První dva zápasy proti soupeřům z Krumlova a Českých Budějovic vyhrál 4:0 a 5:1 a podruhé letos mohl okusit finále. Opět šel do vedení, soupeř začal tlačit, ale Ráďa tlak ustál a stal se poprvé vítězem 🥇🏆 na národním poháru, když v každém svém zápase dokázal bodoval kopem! Druhou nadějí byl ve starších žácích do 55 kg Honza Hruška. V prvním zápase si nechal kopnout na hlavu, ale tříbodové manko stáhl a zvítězil 6:3. Bohužel obdobně začal i druhý zápas a Honza musel opět stahovat skóre. To se mu ze začátku dařilo, ale z přemíry snahy se vyfauloval.

V celkovém skóre 4 placky 🥉🥉🥉🥇.