2. kolo NP dorostu a juniorů v Praze

autor: | Říj 7, 2021 | Novinky

V sobotu 18. září se náš tým zúčastnil dalšího kola národního poháru s cílem získání co nejvíce nominací na vrchol sezóny, prosincové mistrovství ČR v Českých Budějovicích. Naše výprava čítala solidních 8 závodníků.

V kategorii dorostu nastoupil ve váhovce do 57 kg Michal Bryška. V prvním kole měl zkušenějšího závodníka, i přesto s ním téměř celý zápas držel krok a nestačil až v závěru. Michal dostal ještě šanci repasáže o třetí místo. Slibně rozjetý zápas však ukončilo zranění kolene. Ve stejné váze bojoval i Láďa Bečvář, který byl na takto velkých závodech prvně. I přesto podal bojovný výkon a i přes prohru si odváží cenné zkušenosti. V další dorostenecké kategorii – 63 kg nastoupil Tonda Toman. Ač delší dobu neabsolvoval žádný zápas, předvedl slušný výkon, který bohužel ve velmi nabité kategorii nestačil na postup mezi osm nejlepších. První medaili za náš oddíl si připsal Vojta Dušek v kategorii – 52 kg, ve které vybojoval bronz. V zápase o finále ho také potrápilo koleno, které mu nedovolilo zápas dokončit. Poslední dorosteneckou kategorií obsazenou naší oddílem byla kategorie dorostenek + 55 kg s naší novou členkou, Annou Hošákovou. Ta se dostala chvíli po začátku do vedení, které však v samém závěru ztratila a na zvrat již nezbylo dostatek času.

V juniorech nastoupil v kategorii – 61 kg ostřílený Ondra Doleček, který prošel velmi slušným výkonem přes první kolo do finále. V tom potkal bývalého reprezentanta, se kterým držel vyrovnané skóre až do samotného konce, ve kterém neodolal tlaku. I tak si odváží cenný kov za druhé místo a jistý postup na mistrovství republiky. Stejnou medaili si odváží i Adam Hošák v kategorii – 68 kg, kde i on postoupil do finále, ve kterém byla vidět Adamova menší závodní zkušenost. Ale do republiky na přípravu času dost. Jako poslední nastoupil v kategorii do 76 kg Bohouš Dušek. Ten prošel hladce prvním kolem do semifinále. V něm ve vyrovnaném zápase dostal od soupeře silný kop do hlavy a rozhodčí ho nenechal dále zápasit. Bohouš sice postoupil do finále, ale v něm měl zakázáno nastoupit.

Výsledky:

Dorostenci – 52 kg                 Vojtěch Dušek            3. místo
Junioři – 61 kg                        Ondřej Doleček          2. místo
Junioři – 68 kg                        Adam Hošák               2. místo
Junioři – 76 kg                        Bohuslav Dušek          2. místo