2. kolo NP 2024

autor: | Čvn 12, 2024 | Novinky

2. kolo Národního poháru v Českých Budějovicích

Sobotní blok patřil tradičně dorostencům, juniorům a seniorům s konkurencí 342 závodníků z 51 oddílů. Ústecký oddíl vyslal do bojů 3 závodníky. V kategorii dorostenci -70 kg bojoval Honza Hruška. V prvním zápase prohrál s budoucím finalistou a dostal šanci na repasáž o přímé 3. místo. Ta se mu nepovedla a Honza obsadil konečné 5. místo. Stejný průběh v kategorii U21 +75 kg měl i Saša Pirkl, který prohrál s finalistou v prvním kole a třetí místo mu také nebylo souzeno. V kategorii U21 -75 kg vyhrál svůj první zápas Láďa Bečvář, který se v nabité kategorii dostal mezi osm nejlepších. V dalších dvou zápasech se mu už nedařilo a umístil se také na 5. místě. Sice to dnes necinklo, ale body vezeme. Celkem měli kluci 7 zápasů.

2. den NP byl ve znamení žákovských kategorií. Na tento den oddíl nominoval 5 závodníků a po delší odmlce jsme nominaci udělali i v KATA, kde se nám bohužel nezadařilo podle našich představ a tak jsme čekali na odpolední blok KUMITE.
3 z 5 členů si odbyly svoji premiéru na národní úrovni a jako první si to vyzkoušel Matěj Kalousek, který svůj první zápas vyhrál 5:0! Ve druhém zápase vedl 1:0, ale bohužel si nechal kopnout hlavu a prohrál s budoucím vítězem 1:3. V boji o 3. místo to byla přestřelka povedených kopů i úderů z obou stran bohužel o 1s po závěrečném signálu Káloj nemohli uznat povedené mawashi a tak obsadil 5. místo. Další premiéru si odbyla i Adéla Poláková, která první zápas zvládla na jedničku a vyhrála 3:3 (výhoda prvního bodu). V dalším zápase to nevzdala a bojovala až do poslední vteřiny, ale prohru 2:4 už nedokázala zvrátit a bohužel nedostala šanci v repasáži. Souběžne s Adél nastupoval velký ďábel v malém těle Ráďa Šebetka, který se třemi super zápasy dostal až do finále, kde bohužel na pasivitu prohrál velice vyrovnaný zápas a odváží si tak 2. místo a postup na MČR! Svoji premiéru si odbojovala i Anna Frühaufová, které rozhodčí bohužel místo bodů na střední pásmo dali fauly a Anička tak prohrála 3:5, ale bojovala až do konce. Posledním závodníkem byl Miky Zábrodský, který první zápas vyhrál 2:0, ale ve druhém si to nechal blbě utéct 5s před koncem a prohrál 0:1.

Výsledky:

2. Ráďa Šebetka
5. Matěj Kalousek
5. Honza Hruška
5. Saša Pirkl
5. Láďa Bečvář