1. kolo NP dorostu, juniorů a seniorů

autor: | Čvn 28, 2021 | Novinky

V sobotu 12. června se uskutečnili první závody karate v letošním roce a to hned první kolo národního poháru. Ústecký oddíl vyslal do soutěže kumite 5 borců. V dorosteneckých kategoriích se představili Vojta Dušek, Tonda Toman a Michal Bryška. I přes úsilí v nabitých kategoriích se ani jednomu nepodařilo postoupit do druhého kola. Byla vidět především dlouhá odmlka a díky vládním zákazům také nevytrénovanost. Kluci ještě nastoupili do kumite týmů, kde Tonda svůj zápas vyhrál 4:0, poté nastoupil Vojta, který 2:0 prohrál a rozhodující zápas bohužel také v poměru 2:0 prohrál Michal. Kluci tak vypadli v prvním kole, ale každý zápas je zkušenost.

V kumite juniorů jsme měli dvě želízka, medailisty z mistrovství republiky, Ondru Dolečka a Bohouše Duška. Ondra byl v kategorii + 55 kg sám, takže si sice nezazápasil, ale už nyní má jistý postup na mistrovství republiky, které se uskuteční na sklonku roku. Nejlépe si vedl Bohouš, který si ve své kategorii – 76 kg počínal suverénním způsobem a vyhrál všechny tři svoje zápasy. Stejně jako Ondra mám Bohouš jistý postup na mistrovství republiky, na kterém bude patřit k favoritům! Bohouš ještě hostoval v kumite tým junioři, ale stejně jako dorostencům se nepodařilo postoupit.

V neděli se konal národní pohár žáků, na který měl jet Honza Hruška, který v loňském roce získal ocenění nejlepšího závodníka kraje. Vzhledem ke vzdálenosti a díky tomu, že byl jediný závodník v daný den jsme se rozhodli, že si Honza vybojuje postup na podzim.

O letní pauze čeká oddíl letní soustředění a příprava na nabitý závodní podzim díky odsunutým závodům.


Výsledky:

Kumite junioři – 55 kg            1. místo Ondřej Doleček

Kumite junioři – 76 kg            1. místo Bohuslav Dušek