1. Kolo národního poháru v Chodově

autor: | Dub 16, 2022 | Novinky

Na druhé letošní závody jsme se vydali s devíti členy na druhou stranu republiky do Chodova. Na prvním kole národního poháru dorostu, juniorů a seniorů bylo cílem získat co nejvíce cenných kovů, které budou téměř jistě stačit na vyvrcholení sezóny, prosincové mistrovství ČR v Prostějově.

V dorosteneckých kategoriích nás zastupovali děvčata. V kumite do 54 kg byla prvně na republikových závodech Viktorka Tomanová. Se soupeřkou z Jeseníku měla vyrovnaný zápas, ve kterém nakonec rozhodli větší zkušenosti a pro Viktorku v první kole závody skončili. Zkušenější Anička Hošáková nastoupila do zápasu dobrými technikami, ale ani jeden rozhodčí neukázal body, stejně jako u soupeřky. Zápas skončil nerozhodně a museli rozhodnout praporky, které se přiklonili na stranu soupeřky a pro Aničku účinkování také skončilo v prvním kole.

V kumite juniorů jsme měli čtyři zástupce. Láďa Bečvář ve váze do 61 kg byl po delší závodní pauze a bylo to znát. Rychlost mu sice nechyběla, ale velká nepřesnost a čistota technik rozhodla o jasné prohře 0 : 4. Ve stejné váze nastoupil Vojta Dušek, který sice prohrával po úvodu 1 : 0, ale podařilo se mu kopnout na záda za 2 body, což bohužel viděl jenom jeden rozhodčí a Vojta tak smolně vypadl. Další nastoupil Tonda Toman ve váze do 68 kg, který měl tu smůlu, že první kolo natrefil na zkušeného reprezentanta, který ho celý zápas nepustil k bodované technice. Ve stejné váze jako Tonda nastoupil Ondra Doleček, který chytá slušnou formu. V prvním zápase sice nebodoval, ale měl jasnou převahu a zvítězil na praporky. Druhý zápas jasně ovládl 3 : 0 a postoupil do semifinále. V něm mu soupeř nenastoupil, protože měl zlomenou sanici z předchozího zápasu, takže Ondra postoupil do finále. V něm měl přetěžký úkol překvapit reprezentanta ČR. Sice nebodoval, ale českobudějovického favorita potrápil a prohrál rozdílem pouhých dvou bodů a odváží si stříbro.

V kategorii U21 jsme měli tři zástupce. Alex Pirkl se v nejtěžší váze nad 75 kg objevil prvně a stejně jako u Viktorky byla znát první účast na takto vysoké soutěži. Alex sice prohrál ještě před limitem, ale jeho chuť a píle do tréninku roste. Do 75 kg nastoupili hned dva naši borci – Adam Hošák svůj zápas prohrál a dále již neměl možnost reparátu. Bohouš Dušek do zápasu nenastoupil nejlépe, prohrával za krátko 2 : 1, avšak 10 vteřin před koncem kopl nádherně kop na břicho za 2 body. Bohužel soupeř techniku neustál, musel do nemocnice a Bohouš byl z kategorie vyloučen.

Stejní dva závodníci nastoupili ještě v kategorii mužů. Adam Hošák sice prohrál své první kolo s reprezentantem. Měl však možnost opravy, které využil, v repasáži zvítězil a obsadil třetí místo. Bohuslav Dušek o kategorii výše losem postoupil do finále, kde nestačil na dalšího kvalitního soupeře a odváží si druhé místo.

Výsledky:
2. místo Ondřej Doleček     junioři –68 kg
2. místo Bohuslav Dušek    senioři –75 kg
3. místo Adam Hošák          senioři –67 kg