Wakizaši cup Nymburk 2017

autor: | Lis 10, 2017 | Novinky

Dne 28.10.2017 se šest našich závodníků vydalo do Nymburka na tamní Wakizaši cup. Jako první ke svým zápasům nastoupili Daniel Topisch a Martin Bryška. Vzhledem k tomu, že v jejich standartní kategorii starší žáci -60 kg byli pouze sami dva, bojovali oba borci v o váhu vyšší kategorii, tedy starší žáci +60 kg. Daniel Topisch předvedl srdnatý výkon, kdy ho soupeř zasypával tvrdými gyaku cuki na břicho. Všechny rány od soupeře však ustál a dobojoval s ním až do konce. Zápas prohrál rozdílem 0:8, avšak Daniel především nabírá zkušenosti z větších závodů. Martin Bryška nastoupil proti budoucímu vítězi celé kategorie. Zápas začal lépe pro Martina, kdy se mu podařilo bodovat jako prvnímu. Martin v zápase výborně zachycoval nástupy soupeře a trestal je krásnými gyaku cuki. Celý zápas se Martin se soupeřem přetahoval o body až do stavu 4:4. Koncovku měl ale lepší soupeř a nakonec tedy Martin prohrál 5:4. Následně Martin nastoupil do repasáže, kde si dokázal soupeře hlídat a nedal mu šanci skórovat. Výhrou 1:0 si tak zajistil pěkné 3. místo.
V další kategorii starší žáci – 39kg nastupoval Ondra Doleček. Ondra v zápase nedržel ruce u hlavy a soupeř tuto chybu dokázal trestat jednoduchým kizami cuki. Ondra s ubývajícím časem zasypával soupeře údery i kopy, avšak žádná technika nebyla dostatečně přesvědčivá, aby jí rozhodčí obodovali. Zápas tedy Ondra prohrál 0:3, a jelikož v kategorii byli pouze čtyři závodníci, získal tak 3. místo.
V kategorii starší žáci – 45kg nastupoval Nikolas Olšavský. Nikolas v prvním zápase nedokázal bodovat a prohrál 0:1. Druhou šanci dostal v repasáži, kde velmi aktivního soupeře dokázal ubránit a vyhrál 2:0, čímž získal 3. místo.
Dále nastoupil náš jediný junior Marián Olšavský, a to ve váze -61kg. První zápas Marián vyhrál, a to díky tomu, že ho jeho soupeř neustále tahal za kimono a nedokázal se udržet na tatami. Soupeř byl 4x napomenut, což pro něj znamenalo konec a pro Mariána postup do boje o zlato. Zde nastoupil proti dobrému soupeři. Marián byl však v zápase lepší a aktivnější, což se mu nakonec vyplatilo, kdy dokázal soupeře zasáhnout a vyhrát tak 1:0. Marián tedy získal krásné 1. místo.
V kategorii seniorů nastoupil Honza Vaňous. Jako první se nastupovalo do královské kategorie BRH – bez rozdílu hmotnosti. Zde Honza narazil na obrovského Lubomíra Vaverku z klubu KKD Bruntál. Honza se k soupeři přes dlouhé ruce těžko dostával. Soupeř nakonec bodoval kopem na hlavu za 3 body. Následně se ještě Honzovi podařilo snížit, avšak pouze na konečných 3:1. Druhou šanci dostal Honza v repasáži, kde začal mnohem lépe a dostal se do vedení 2:1. V koncovce však Honzovi docházeli síly, čehož soupeř využil a zápas otočil v posledních vteřinách na 2:3. Tím boje v kategorii BRH skončili. Následně však přišla na řadu kategorie senioři +80kg. Zde Honza v prvním kole narazil na druhého zástupce z klubu KKD Bruntál Jiřího Panáčka. Soupeř byl mnohem rychlejší a zvítězil 0:6. Následně si však Honza spravil chuť v repasáži, kde 2 x bodoval technikou za 3 body po pěkných podmetech. Zápas nakonec vyhrál 7:0 a získal tak 3. místo.
Z celého dne jsme si tedy odvezli čtyři bronzové medaile a jedno zlato. Jelikož na turnaji byli velmi kvalitní soupeři, je tento výsledek moc pěkný. Všichni závodníci si alespoň pořádně naladili formu na domácí závody v Ústí nad Orlicí.

Váňa

img_20171028_120150 img_20171028_150101 img_20171028_164547