Shotokan Cup Vamberk

autor: | Říj 12, 2015 | Novinky

Dne 26. 9. 2015 se vydal šestičlenný závodní tým SK Karate Ústí nad Orlicí na již tradiční Shotokan cup ve Vamberku. Byly to první závody po prázdninové odmlce.
Jako první se naši nejmladší závodníci utkali se soupeři v kategorii KATA. I přes jejich snahu se nakonec nepodařilo žádné pódiové umístění. Nejlepší výkon předvedla Terka Bartošová, která sice prohrála v prvním kole s budoucí finalistkou, ale další dvě kola vyhrála a zastavila jí až soupeřka v boji o třetí místo.
V odpoledních hodinách však přišla na řadu naše nejsilnější disciplína a to soutěž KUMITE ve které všichni závodníci pomýšleli na medaile.
Mezi prvními nastoupil do bojů o medaile Nikolas Olšavský. V konkurenci velmi dobrých závodníků jak z Česka, tak i z Chorvatska či Polska si počínal velmi dobře. Nenechal se zastrašit výškou svých soupeřů a to i přesto, že někteří z nich byli i o hlavu větší než náš závodník a díky bojovnosti se dostal až do finále. Tam ve velmi vyrovnaném zápase dokázal porazit soupeře a díky tomu získal pro naší výpravu první zlato.
Dále se předvedl Kuba Šustík. Jeho kategorie byla rovněž hojně obsazená, toho se ale Kuba nezalekl a dokázal postupovat přes těžké soupeře až do finále, kde předvedl parádní výkon a díky tomu získal první místo!
Do bojů o medaile zasáhla i Šárka Neťuková, která nedokázala ve finále soupeřku porazit a získala tak druhé místo a další zkušenosti. Dále brala zlato Terka Bartošová. Marian Olšavský a Jan Vaňous skončili oba na třetím místě.
Shotokan cup ve Vamberku i přes malou účast našich závodníků pro náš klub skončili úspěšně a těšíme se na další závody v této sezóně.

Váňa