1. kolo Národního poháru (ÚnO)

autor: | Dub 12, 2016 | Novinky

Po 19 letech hostilo v neděli 10. dubna Ústí nad Orlicí 1. kolo národního poháru dorostenců, juniorů, U21 a seniorů v karate. Kromě toho se konalo také 1. kolo Ligy KUMITE týmů  dorostenců, juniorů a seniorů. Vůbec poprvé hostilo Ústí nad Orlicí juniorské a seniorské kategorie. Do sportovní haly Střední školy uměleckoprůmyslové se z celé republiky sjelo 290 závodníků z 53 oddílů. Celkem se každoročně konají 3 národní poháry ze kterých vždy prvních 16 závodníků z každé kategorie postupuje na mistrovství republiky.

Za domácí oddíl SK KARATE Ústí nad Orlicí se poháru účastnili 3 závodníci. Všichni se umístili velmi dobře a to 2. místo v kategorii DOROSTU a 1. a 3. místo v SENIORECH. Podle svého umístění se všichni 3 úspěšní závodníci zúčastní mistrovství republiky v Praze, které se bude konat v prosinci v Praze.

Marián Olšavský se dvěmi vítěznými zápasy probojoval do finále, kde již v kategorii dorostu do 57 kg na svého soupeře z Liberce nestačil. Jakub Kroulík v kumite muži do 67 kg vyhrál s velkým přehledem první zápas. O finále nastoupil proti českému reprezentantovi z Budějovic, který obsadil na letošním mistrovství světa 9. místo.        I přesto Kuba v krásném zápase vedl 1:0, nakonec prohrál díky kopu na střední pásmo těsně 2:1 a získal třetí místo. Nejlépe si z domácích počínal Honza Vaňous v seniorské kategorii do 84 kg, když vyhrál oba své zápasy. Zvláště ten první patřil mezi nejhezčí na turnaji vůbec, když Honza uštědřil soupeři několik ukázkových podmetů se zakončením. Ve finále jen těsně porazil soupeře z Prahy. Ústečtí organizátoři opět ukázali, že závody pořádat umí a sklidili zaslouženou pochvalu i přes rekordních 384 startů zvládli dle nabitého harmonogramu. „Chtěl bych poděkovat našemu organizačnímu týmu, že tento dvanáctihodinový maratón zvládli a našim závodníkům za příkladnou reprezentaci, poděkoval závěrem ředitel turnaje, Luboš Felgr“.

Úspěchem domácího oddílu také je, že z 51 bodujících oddílů obsadil náš oddíl celkové 19. místo i přesto, že nominoval pouze tři závodníky. Více informací naleznete na webových stránkách oddílu www.karateuo.cz

Fanoušci tohoto sportu se mohou v letošním roce přijít podívat znovu do haly uměleckoprůmyslové školy 5. listopadu na již 16. ročník tradičních závodů O pohár starosty města vedený prvně pod názvem Velká cena města Ústí nad Orlicí.

Fotografie z 1. kola Národního poháru v Ústí nad Orlicí.