GRAND PRIX Slovensko

autor: | Bře 31, 2022 | Novinky

Po delší době se náš oddíl vydal za hranice na mezinárodní závody, tentokráte se sedmi členy. Už samotný počet účastníků předznamenal více než kvalitní konkurenci, když se turnaje zúčastnilo 1970 závodníků z 239 klubů a 30 států. Naším cílem bylo získat především nové zkušenosti a vidět, jak vypadá evropské karate.

První brzo ráno nastoupil Bohouš Dušek, který měl premiéru mezi seniory v kategorii – 75 kg, s italským závodníkem sice začal prohrávat 2 : 0, ale velmi rychle vyrovnal na 2 : 2 kopem na břicho. Bohužel měl soupeř stále výhodu prvního bodu, takže Bohouš musel tlačit a soupeř čekal na kontry, což se mu dařilo a Bohouš prohrál ve vyrovnaném zápase 4 : 2.

Další naděje startovali až odpoledne. Dva závodníky jsme měli v kategorii junioři do – 68 kg. Ondra Doleček velmi dobře zvládl první zápas proti maďarskému reprezentantovi a vyhrál 2 : 1. Druhý zápas proti domácímu Slovákovi rozjel také velmi dobře, rychle vedl 1 : 0, ale v závěru bohužel viděl Ondrovu techniku jenom jeden rozhodčí, soupeři se podařilo vývoj otočit a Odra nakonec prohrál těsně 2 : 1. Byly vidět Ondrovi zkušenosti a jeho výkon byl opravdu na úrovni. Druhý v kategorii byl Adam Hošák, na kterém se podepsala malá účast na trénincích díky studiu. S polským závodníkem držel první minutu vyrovnané skóre, potom bohužel prohrál ještě před limitem. Dalším v pořadí byl Michal Bryška v kategorii dorostu – 63 kg. Michal také rozjel svou váhu dobře a rychle vedl proti lotyšskému závodníkovi 1 : 0. Bohužel si skóre neudržel a ve vyrovnaném zápase podlehl soupeři 3 : 1. V dorostu jsme měli ještě další dvě zastoupení, Vojtu Duška, který v kategorii – 52 kg s polským závodníkem držel celý zápas krok, ale rozhodčí žádnou z jeho technik neohodnotili a prohrál nejtěsnějším rozdílem 1 : 0. Anička Hošáková byla naše jediná zástupkyně něžného pohlaví a v prvním kole v kategorii + 54 kg nastoupila proti polské závodnici. Na Aničce bylo vidět, že její závodní zkušenosti jsou v začátcích a soupeřce podlehla 3 : 0. V kategorii U21 do 75 kg jsme měli dva členy. Martin Bryška nastoupil po delší odmlce do závodů a i kvůli nedostatku tréninků byl vidět jeho handicap, když se slovinským závodníkem nedokázal držet krok a prohrál ještě před limitem. Posledním, kdo nastoupil byl Bohouš Dušek, který už měl rozcvičku ráno s Italem. Tentokráte se mu do cesty postavil německý závodník, který rychle vedl 2 : 0. Bohuš opět dokázal srovnat na 2 : 2 kopem na záda, ale to bylo vše. Musel proti zkušeném soupeři začít tlačit a i díky tomu nakonec prohrál 6 : 2.

Pro naše členy byly tyto závody velkou školou a zároveň inspirací, a my máme na čem makat!!