2. kolo NP v Hradci Králové

autor: | Čvn 4, 2019 | Novinky

O víkendu 1.6. se konalo druhé kolo NP dorostu, juniorů a seniorů v Hradci Králové. Na závody jsme se vydali v sestavě čtyř závodníků a zúčastnili jsme se pouze kumite.

První nastupovali Nikolas Olšavský a Ondra Doleček v kategorii dorostenci -52 kg.  Nikolas v prvním kole zvítězil nad technicky slabším závodníkem. V první polovině zápasu se trápil, ale po čase 1:15 se již dostal do své pohody a zápas ukončil 2:0. Ve druhém zápase svedl velmi vyrovnaný boj a se skórem 2:1  postoupil. V semifinále měl Nikolas smůlu a těsně prohrál 1:2. V boji o bronz již nenechal nic náhodě a i se zraněnou nohou ze semifinále získal bronzovou medaili výsledkem 3:1. Medaile byla vydřená a byla znát dlouhá pauza v tréninku. Ondra v prvním kole působil velmi nejistě. Celý zápas na něm bylo vidět, že má ze soupeře strach. A až na posledních 15 sekund nebyl Ondra schopný vůbec zaútočit a prohrál 0:3. Na posledních 15 sekund chytil kuráž a rozjel se, ale to již bylo pozdě a nebyl čas obrátit zápas.

Další kategorii, kde jsme měli zástupce, byli dorostenci -57 kg. Zde se snažil předvést své dovednosti Richard Bujok. V prvním zápase stal na tatami jako terč a prohrál 0:5. Soupeř mu dal šanci a vytáhl ho do boje o třetí místo. Bylo vidět, že by to třetí chtěl a první zápas v repasáži vypadal úplně jinak než předchozí. Více pohybu a celkem dobré útoky. Zaslouženě zápas vyhrál 1:0. V druhém zápase, již o medaili, se pral ze všech sil. Bohužel soupeř byl technicky lepší a Rychard prohrál 2:0.

Jako poslední startoval Martin Bryška v kategorii -63 kg. V prvním zápase byl aktivní a měl dobrý pohyb, ale pro body mu chybělo technické provedení a důraz. Soupeř byl méně aktivní a technicky mu také mnohé chybělo. Museli proto zápas rozhodnout rozhodčí. Díky Martinově aktivitě ho rozhodčí (na praporky) poslali dál. Ve druhém kole se odehrál podobný scénář, kde opět rozhodovali rozhodčí a i se štěstím opět pro Martina. V třetím kole měl Martin smůlu, že rozhodčí najednou (předchozí zápas si kluci dali hodně do pusy) změnili způsob hodnocení kontaktů (předtím lehký kontakt nebyl faul a ani bod – bod musel být hodně těsně u hlavy). Stav zápasu byl 1:1 a oba závodníci měli shodně po třech faulech, ale soupeř měl výhodu prvního bodu, proto musel Martin útočit. Martin bohužel jako první přidal čtvrtý faul a vyfauloval se. V boji o bronzovou medaili potkal, trochu lepšího soupeře a prohrál 1:2.

Kluci se ještě účastnili kumite teamů. V prvním kole nastupovali Martin, Dan Trličík (klub Lichnice) a Nikolas proti Neratovicím. Martin svůj zápas prohrál 1:2, Dan vyhrál 2:1 a Nikolas smolně prohrál 2:3. V bojích o bronz nastoupili proti Letohradu v pořadí Nikolas, Dan, Martin. Zápasy byly velmi vyrovnané. Nikolas remizoval 1:1, Dan remizoval 0:0 a Martin prohrál 0:3. Takže medaile nedosáhli.

Celkově bylo znát, že naši svěřenci měli teď pauzu od kumite. Ondra a Richart začínají ve věkově nové kategorii a byl na nich znát strach z vyšších kluků.

Ivča


Výsledky:
3. místo – Nikolas Olšavský (dorostenci -52 kg)