17. Velká cena města ÚnO – Generali Cup

autor: | Lis 25, 2017 | Novinky

Tradiční mezinárodní závody karate pořádané domácím oddílem SK Karate Ústí nad Orlicí se po letošním ročníku zapíšou nesmazatelně mezi největší sportovní akci v okrese. Letos se v tělocvičně uměleckoprůmyslové školy zvládlo poskládat těžko uvěřitelných 385 závodníků ze 32 oddílů Čech a Polska. Turnaj se konal pro všechny věkové kategorie, od 7 let až po kategorie Masters nad 40. Domácí tým vyslal do boje 35 borců. Dopolední blok patřil již tradičně soutěži kata. Medaili se domácím získat nepodařilo, když nezvládli některé boje o třetí místa. V soutěži kumite se již domácí začali činit, i když některé výsledky ostřílených borců zůstali za očekáváním.  Mezi žáky 7 – 9 let na medaili dosáhla pouze začínající naděje, Nikol Hoffmanová, když obsadila třetí místo. Mezi žáky 10 – 11 let si nejlépe vedli Michal Bryška,, jeho sestra Anna a Kamila Neťuková. Všichni obsadili také shodně třetí místa a vzhledem k tomu, že jsou na samém začátku kariéry, je pódiové umístění dobrou motivací. V žákovské kategorii 12 – 13 let si nejlepší umístění odvezl za druhé místo Saša Pirkl. Třetí místa potom obsadili Martin Bryška a Dan Toppisch, kteří spolu závodili v jedné kategorii.  Náš kumite team žáků poté obsadil skvělé druhé místo, když je z osmi družstev porazil pouze KCK Letohrad. V kategorii dorostu jsme měli pouze Leoše Szentadrasiho, kterému se získat medaili nepodařilo. V juniorech si výborně počínal Marián Olšavský, který ve své kategorii nenašel přemožitele a zvítězil, stejně jako na předešlých závodech v Nymburku. Zbylé cenné kovy vybojovali naši senioři. Nejlépe si vedl Pavel Veverka, který svojí kategorii s přehledem vyhrál. Druhé místo obsadili Honza Vaňous ve své váze a David Kaválek v kategorii OPEN, který ještě přidal medaili za třetí místo ve své váhové kategorii. V kategorii OPEN si druhou medaili za třetí místo vybojovat Honza Vaňous. Další třetí místo získal Luboš Felgr, který závodil po desetileté odmlce. Stejně si počínal v kategorii Masters Michal „Žralok“ Jirout.

Senioři poté vybojovali v kumite týmech velmi dobré druhé místo, když je výsledkem 2:1 porazil pouze tým z Pardubic. Domácí oddíl tak celkem získal 17 medailových umístění.

Nejlepším týmem letošního ročníku se stal DRAGON Neratovice následovaný KCK Letohrad a třetí skončil tým Lions Pardubice. Nejlepším závodníkem, který získal broušený pohár od starosty města, se letos stala Denisa Brejchová z DRAGONu Neratovice.

V roce 2020 bude karate poprvé k vidění na letní olympiádě v Tokiu. Věříme proto, že se začne brát více vážně a že  tento krásný bojový sport se bude i nadále podporovat a profesionalizovat.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě tohoto náročného turnaje, sponzorům, organizátorům a především všem účastníkům. Luboš Felgr, ředitel turnaje.

Výsledky kumite ústeckoorlických:

1. místo

Marián Olšavský                    junioři – 61 kg

Pavel Veverka                        senioři – 65 kg

2. místo

Pirkl Alexandr                        žáci 12 – 13 let 8. a 7. kyu + 52 kg

Vaňous Jan                             muži – 84 kg

Kaválek David                        muži OPEN

Kumite team žáci

Kumite team muži

3. místo

Hoffmanová Nikol                žákyně 7 – 9 let 8. + 7. kyu + 30 kg

Bryška Michal                        žáci 10 – 11 let 8. + 7. kyu – 35 kg

Bryšková Anna                       žákyně 10 – 11 let 8. + 7. kyu + 35 kg

Neťuková Kamila                   žákyně 10 – 11 let 8. + 7. kyu + 35 kg

Bryška Martin                        žáci 12 – 13 let – 60 kg

Toppisch Daniel                     žáci 12 – 13 let – 60 kg

Felgr Luboš                             muži – 84 kg

Kaválek David                        muži + 84 kg

Vaňous Jan                             muži OPEN

Jirout Michal                          muži Masters

Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána