Velká cena města ústí nad orlicí opět na výbornou

autor: | Pro 13, 2018 | Novinky

Plnoletosti se dočkala největší sportovní akce v okrese Ústí nad Orlicí, tradiční mezinárodní závody v karate, kterých se pravidelně účastní karatisté ze Slovenska a Polska. Letošního ročníku, který se konal 10. listopadu, se po redukci počtu zúčastnilo 360 závodníků ze 46 oddílů. Celý turnaj vedlo 27 rozhodčích z Čech a Polska. Náš oddíl vyslal do celodenních bojů 30 borců ve všech věkových kategoriích. Celkem se nám podařilo získat 7 zlatých, 5 stříbrných a 12 bronzových medailí. Potěšující je, že umístění na stupňů vítězů získala spousta našich začínajících karatistů, což je pozitivní věc do let příštích. Touto cestou bych chtěl poděkovat všem partnerům (město Ústí nad Orlicí, Generali, ČUS, Pardubický kraj, FPOS, ŠPVS, Ace Trade, Mika, Rieter, TG Tisk), spoluorganizátorům, zúčastněným závodníkům a všem, díky nimž by byla realizace této akce, která již dávno překročila formát běžného turnaje, nemyslitelná. Poděkování patří také domácím závodníkům, kteří vybojovali celkem 24 cenných kovů a umístili se na druhém místě v bodování oddílů z celkových 46. Nejlepším závodníkem se stal Gallen Darren Paterson, který získal dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili a také hlavní cenu, broušený pohár od starosty města. Díky tomuto sportovnímu svátku si připomínáme i naše skvělé odílové kamarády, kteří se ve svém mládí rozhodli dobrovolně ukončit svůj život. Již několik let tak máme hlavní seniorské kategorie pojmenované Memoriál Jardy Hanzla v soutěži kata a memoriál Honzy Snítilého v soutěži kumite. Oba kluci to v tomto krásném sportu dotáhli nejdále, kam to jde, do reprezentace a zůstala tak po nich nesmazatelná stopa. Každý rok se snažíme o inovace a zlepšení podmínek turnaje. Není jednoduché organizavat velkou akci v malé hale. I přesto, že se letos končilo až po 21 hodině, vyhodnocuji turnaj jako nejlépe zorganizovaný v porovnáním s předchozími ročníky. Více informací, včetně video sestřihu a kompletní fotogalerie naleznete již brzy na našem webu www.karateuo.cz. Tak zase za rok naviděnou u nás v Ústí!!! Oss Luboš.