Generali cup – Ústí nad Orlicí

autor: | Lis 16, 2015 | Novinky

Závody O pohár starosty města po patnácté

15. ročník mezinárodních závodů O pohár starosty města Ústí nad Orlicí skončil opět na výbornou. Turnaje se zúčastnilo 34 oddílů z Čech a Slovenska s celkem 280 závodníky. Hranice 300 závodníků tak sice zůstala neprolomena, ale i tak byla konkurece velmi kvalitní.

Dopolední blok patřil tradičně soutěži kata, ve které se oušťákům příliš nezadařilo a získali pouze dvě medaile. O první se postarala začínající dorostenecká závodnice Jin Wu, když získala třetí místo. Druhé místo získal v kategorii Masters muži po velmi dobrém výkonu Michal Jirout. Po této soutěži proběhl slavnostní nástup, ve kterém popřál sportovní štěstí i starosta města, Petr Hájek.

Poté se již rozjeli soutěže kumite, ve kterých domácí předvedli své kvality. V mladších žácích do 30 kg získal druhé místo po solidním výkonu Ondřej Doleček, který má již jistou nominaci na mistrovství ČR. Suverénně si počínal náš nejúspěšnější závodník Nikolas Olšavský v kategorii mladších žáků do 35 kg, ve které zvítězil a připsal si tak již čtvrté vítězství v řadě. V mladších žácích do 41 kg si připsal druhé místo Kuba Šustík, který se postupně prokousává výsledkově nahoru.

V žákyních do 40 kg získala třetí místo začínající závodnice Nikola Rosová, která absolvovala teprve druhé závodní klání. Stejné umístění o kategorii výše získala Natálie Žáková, která patří technicky mezi nejvyspělejší karatistky v oddíle. Třetí místo získala i Šárka Neťuková, které dopomohl nižší počet závodnic. V dorostencích jsme měli jediného zástupce, Mariána Olšavského, který vybojoval třetí místo, když  těsně podlehl boji o finále. V dorostenkách si třetí místo z kumite odváží Jin Wu.

V podvečer přišli na řadu kategorie mužů. V kategorii U21 si velmi dobře počínal Tomáš Suchý, když zvítězil nad dvěma velmi fyzicky dobře vybavenými závodníky z Ostravy. I přesto, že se Tomáš již karate pravidelně nevěnuje předvedl výkon hodný medailistovi z ČR. V mužích do 80 kg jsme získali dvě třetí místa, o které se zasloužili Vašek Unzeitig a Pavel Veverka. Poslední kategorií bylo kumite muži OPEN, memoriál Honzy Snítilého, kde se nám také podařilo získat dvě třetí místa, které si odvezli Unzeitig a Vaňous.

Celkem domácí získali dvě zlaté, pět stříbrných a devět bronzových medailí a celkově jim patří 5. místo ze 34 oddílů, což je velmi pozitivní, obzvlášť, když polovinu z celkových 22 domácích závodníků tvoří začátečníci. Nejlepším týmem se stal KCK Letohrad, nejlepším závodníkem Vladimír Fafek z Dragonu Neratovice, který si odvezl broušený pohár darovaný do soutěže městem Ústí nad Orlicí. Přijdou však chvíle, kdy sportovní zaujetí a výsledky jdou stranu a všichni jsme velmi rádi, jak jedna velmi nepříjemná situace domácího závodníka v soutěži kumite, při které nám hodně zatrnulo, dobře dopadla. Poděkování patří partnerům, organizátorům, rozhodčím a všem, kteří tuto největší sportovní akci v Ústí nad Orlicí podporují, zhodnotil na závěr úspěšné klání ředitel turnaje, Luboš Felgr.